Przasnyscy żołnierze oddali krew dla Lenki Nowickiej

Blisko trzydziestu żołnierzy na czele z dowódcą 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu oddało krew dla Lenki Nowickiej, chorej na białaczkę mieszkanki powiatu przasnyskiego.

 

W poniedziałek, 12 września na przasnyskim rynku zaparkował krwiobus. Akcja honorowego krwiodawstwa to odpowiedź dowódcy 2. Ośrodka Radioelektronicznego oraz burmistrza miasta Przasnysz na apel rodziców Lenki Nowickiej.

Do udziału w wydarzeniu zameldowało się blisko trzydziestu żołnierzy z przasnyskiej jednostki wojskowej na czele z dowódcą płk dypl. Bogusławem Postkiem.

– Czytając apel zamieszczony na jednym z lokalnych portali internetowych doszedłem do wniosku, że my – żołnierze nie mogliśmy nie pomóc. Przed Lenką całe życie, więc tym bardziej nie było miejsca na zawahania. Możliwość uratowania zdrowia tej dziewczynki jest dla nas najlepszą zapłatą za dzisiejszą akcję zorganizowaną we współpracy z władzami samorządowymi z terenu miasta i powiatu przasnyskiego. Ogromne słowa podziękowania należą się również wszystkim mieszkańcom Przasnysza i okolic, którzy dzisiaj licznie stawili się na przasnyskim rynku – komentuje akcję płk dypl. Bogusław Postek.

 

Dodatkowo akcję HDK dla Leny Nowickiej wsparło RCKiK w Płocku.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ona
Ona
15 dni temu

Brawo,tak powinno być

Mieszkanka
Mieszkanka
14 dni temu

Wspaniali ludzie, o wielkich sercach. Przasnysz to małe miasto, ale posiada wrażliwych na krzywdę ludzką mieszkańców, z natychmiastową reakcją👍♥️brawo