Przasnyscy strażacy będą mieli swój sztandar

11 czerwca na rynku miejskim w Przasnyszu podczas powiatowych obchodów Dnia Strażaka odbędzie się uroczyste wręczenie i poświęcenie sztandaru.

 

Tegoroczne obchody Dnia Strażaka dla przasnyskich funkcjonariuszy będą wyjątkowe z dwóch powodów. Pierwszy to fakt, że Państwowa Straż Pożarna obchodzi w tym roku swój 30. jubileusz, natomiast drugi, że w dniu 11 czerwca w trakcie uroczystości nastąpi również nadanie i poświęcenie sztandaru przasnyskiej jednostki.

– Dla nas to będzie wielka uroczystość. Do tej pory nie mieliśmy bowiem sztandaru – mówi nam kpt. Piotr Kuligowski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu i dodaje, że w uroczystości wezmą udział m.in. Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mazowiecki Komendant Wojewódzki, jednostki OSP oraz zaproszeni goście.

 

– W tym roku mija 30 lat od założenia struktur Państwowej Straży Pożarnej. To będzie uhonorowanie ciężkiej pracy strażaków, którzy angażują się w ratowania życia i mienia na terenie całego kraju, a także na terenie powiatu przasnyskiego – dodaje.

Tymczasem trwa zbiórka na sztandar. W tym celu powołany został Społeczny Komitet Fundatorów Sztandaru dla KP PSP w Przasnyszu, w którym znaleźli się: starosta przasnyski, byli kierownicy i przedstawiciele KP PSP w Przasnyszu, Komendanci i Dyrektorzy współpracujących ze strażą służb oraz liczni sponsorzy, dzięki którym przasnyska jednostka będzie miała nadany sztandar.

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments