Przasnyscy i makowscy harcerze szkolili swoje umiejętności podczas weekendowego biwaku

Grupa harcerzy z powiatu przasnyskiego i makowskiego wzięła udział w weekendowych biwakach, podczas których realizowano kursy zastępowych i przybocznych oraz kurs pierwszej pomocy.

 

W ostatnim czasie harcerze z Hufca ZHP Przasnysz i Hufca ZHP Maków Mazowiecki brali udział w kursach zastępowych i przybocznych oraz w 15 – godzinnym kursie pierwszej pomocy.

Kurs zastępowych i przybocznych to szkolenie, w którym mogli uczestniczyć obecni funkcyjni oraz kandydaci na te funkcje.

– Podczas przeprowadzonych zajęć zostali wyposażeni w podstawową wiedzę dotyczącą tego, jak pracować z zastępem lub drużyną. Po takim kursie otrzymują zaświadczenie – Patent Zastępowego. 15 – godzinny kurs pierwszej pomocy, który był przeprowadzony równolegle, to zajęcia które pozwalają uzyskać podstawową wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Kurs jest przeznaczony nie tylko dla harcerzy. Zajęcia były prowadzone przez ratownika medycznego, Magdalenę Tarczyńską. Szkolenie zakończyło się  zaliczeniem teoretycznym i praktycznym – informuje Weronika Klinger, jedna z organizatorek.

Uczestnicy biwaku po ukończeniu kursu z pomocy przedmedycznej otrzymali zaświadczenia, które przydadzą im się nie tylko w pracy na rzecz Związku Harcerstwa Polskiego, ale również w życiu.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments