Promocja książki „Współczesne spojrzenie na zmiany gospodarcze i kulturalne w Przasnyszu po 1989 roku”

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu odbyła się promocja książki „Współczesne spojrzenie na zmiany gospodarcze i kulturalne w Przasnyszu po 1989 roku”. Opowiadali o niej Elżbieta Sternal oraz Jacek Glinka.

 

W środę, 22 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu rozmawiano na temat zmian, jakie przeszedł Przasnysz. Pretekstem do rozmowy była książka „Współczesne spojrzenie na zmiany gospodarcze i kulturalne w Przasnyszu po 1989 roku” wydana przez Uczelnię Lingwistyczno – Techniczną w Przasnyszu. Gośćmi biblioteki byli Elżbieta Sternal oraz Jacek Glinka.

– Jest to jedna z pierwszych publikacji, które poruszają problematykę rozwoju społeczno-gospodarczego w skali mikro na północy Mazowsza w ostatnich trzech dekadach. Na spotkaniu w bibliotece z przasnyszanami rektor Elżbieta Sternal przedstawiła genezę powstania książki. Jasno wybrzmiało, że największym kapitałem jest człowiek, a głównym wyznacznikiem rozwoju społecznego i kulturalnego działalność ludzka – relacjonuje biblioteka.

 

Prezentację tematyczną przedstawił dr Jacek Glinka. Uzmysłowiła ona obecnym, jak wiele nowych inwestycji powstało na terenie miasta Przasnysz przez ponad trzydzieści lat i jak wpłynęły one na rozwój aglomeracji.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

A jak tam idzie zarządzanie Inkubatorem za 100 tysiaków miesięcznie? Mamy sukcesy?