Procesje Bożego Ciała w Przasnyszu

Wierni z przasnyskich parafii, 16 czerwca w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nazywaną zwyczajowo Bożym Ciałem wyruszą w procesjach ulicami Przasnysza.

 

W czwartek, 16 czerwca odbędzie się uroczystość liturgiczna Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Zewnętrzną formę tego święta stanowią procesje ulicami miast prowadzone do czterech ołtarzy. Procesyjnie przenoszona jest monstrancja z Najświętszym Sakramentem, a na zakończenie udzielane jest uroczyste błogosławieństwo sakramentalne.

W jakich godzinach odbędzie się procesja w Przasnyszu?

W Przasnyszu odbędą się dwie procesje Bożego Ciała. W jednej wspólnie uczestniczyć będą wierni z parafii św. Wojciecha i z kościoła Ojców Pasjonistów. W drugiej wierni z parafii Chrystusa Zbawiciela. Obie odbędą się po mszach świętych o godzinie 10.00.

 

Wierni z parafii św. Wojciecha wyruszą po mszy św. o godzinie 10.15. Z uczestnikami procesji z sanktuarium M. B. Niepokalanej Przewodniczki spotkają się przy pierwszym ołtarzu, przy pomniku św. Stanisława Kostki. Kolejny ołtarz zostanie ustawiony w sąsiedztwie Liceum Ogólnokształcącym im. KEN. Obydwa zostaną przygotowane przez wiernych z przasnyskiej Fary.

Trzeci z ołtarzy będzie znajdował się przy ulicy Piłsudskiego 75. Przygotowują go mieszkańcy ul. Piłsudskiego i Polnej. Ostatni z ołtarzy, przy sanktuarium M. B. Niepokalanej Przewodniczki, przygotuje Odnowa w Duchu świętym i Wspólnota Czarnego Szkaplerza z parafii Ojców Pasjonistów.

Tradycyjnie w procesji udział wezmą strażacy z jednostki OSP Leszno, Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Przasnysza.

Procesja wiernych z parafii Chrystusa Zbawiciela wyruszy po Mszy św. o godz. 10.00. Podobnie jak w latach ubiegłych będzie prowadziła ulicami: Al. Wojska Polskiego, ul. Matuszewskiego, ul. Broniewskiego i ul. Żwirki i Wigury. W procesji weźmie udział straż z Karwacza.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam i Ewa
Adam i Ewa
14 dni temu

To jest dobry przykład tego, że nikt nie przeszkadzał w demonstracji. Więc rozumiem, że jeśli będą chcieli demonstrować wyznawcy spod tęczowej flagi, to też im nikt przeszkadzał nie będzie. Super, tak wygląda demokracja.