Prezydent Ciechanowa apeluje o oddawanie krwi.

Koronawirus nie sprawił, że inne choroby zniknęły. Krew jest potrzebna cały czas nie tylko ofiarom wypadków, ale także osobom cierpiącym na wiele poważnych dolegliwości. Z pomocą potrzebującym ruszył prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński, apelując oddawanie krwi. Przy okazji dyskretnie wsparł protest kobiet.

 

– Obecnie niestety wielu z nas obawia się jakiegokolwiek kontaktu ze służbą zdrowia. Tymczasem punkty krwiodawstwa alarmują o brakach krwi. Zachęcam wszystkich, którzy mogą to zrobić, aby pomogli. Tych, którzy nigdy nie oddawali krwi, namawiam do dołączenia do grona Honorowych Dawców – apeluje włodarz.

W Ciechanowie punkt pobrań zlokalizowany jest poza głównym budynkiem szpitala i jak zapewnia Krzysztof Kosiński, jest w pełni profesjonalny i bezpieczny. Rejestracja krwiodawców jest możliwa od poniedziałku do piątku od godz. 7.00 pod numerem telefonu: 23 673 03 26.

Jednak przekaz prezydenta nie ogranicza się jedynie do apelu o krew. Na maseczce Kosińskiego czujne oko dostrzeże symbol walki kobiet z próbami kryminalizacji przerwania ciąży, gdy dziecko jest nieuleczanie chore, upośledzone i nie ma szansy przeżyć.

 

M. Jabłońska


 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Iza
Iza
6 miesięcy temu

cel szczytny tylko po co ta agitka polityczna z piorunem na masce?