Prawie 3 mln złotych dla powiatu przasnyskiego. Umowy podpisane

Powiat przasnyski podpisał umowy w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, które opiewają na prawie 3 mln złotych. Zostanie przebudowana droga z Przasnysza do Przemiarowa, a także zwiększy się bezpieczeństwo na kilku przejściach dla pieszych.

 

W poniedziałek, 20 grudnia w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie odbyła się uroczystość podpisania umów z udziałem Wicewojewody Artura Standowicza w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Udział w nich wziął Krzysztof Bieńkowski, starosta przasnyski. Samorządy województwa mazowieckiego, w tym powiat przasnyski, otrzymają pieniądze na zadania w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych.

 

Dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg:

  • Powiat Przasnyski – umowa na kwotę ponad 2 mln zł, na przebudowę drogi powiatowej nr 3238W Przasnysz – Leszno – Gostkowo – Karniewo – Przemiarowo.

 

Dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na zadania w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych:

  • Powiat Przasnyski – 4 umowy na łączną kwotę 840 tys., na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściu dla pieszych w Świętym Miejscu na drodze nr 3227W, na przejściu dla pieszych w Przasnyszu, przy ul. Baranowskiej na drodze nr 3227W, na przejściu dla pieszych w Zielonej na drodze nr 1238W oraz na przejściach dla pieszych w Krzynowłodze Małej, przy ul. Przasnyskiej i Kościelnej na drogach nr 3216W i 3220W.

 

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg służy przyśpieszeniu powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej. Ma wpłynąć na poprawę jakości dróg gminnych i powiatowych, aby jeździło się po nich wygodniej i bezpieczniej.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments