Powiat Przasnyski wspiera młodych bezrobotnych.

Od 1 stycznia 2020 roku Powiat Przasnyski realizuje projekt unijny pod nazwą „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie przasnyskim”, dzięki któremu bezrobotni w wieku 18-29 lat zwiększą swoje szanse na zdobycie pracy.

W ramach projektu ponad 400 młodych osób z terenu powiatu przasnyskiego zostanie objętych różnymi formami wsparcia w znalezieniu pracy. Część osób zostanie skierowana na staże, aby zdobyć doświadczenie zawodowe. Dla osób, które wykazały gotowość do zmiany miejsca zamieszkania w celu podjęcia pracy przewidziane są bony na zasiedlenie w kwocie do 8000 zł. Ponadto odbędą się szkolenia dostosowane do aktualnych potrzeb rynku pracy i podnoszące kwalifikacje zawodowe osób niepracujących. Dodatkowo każdy z uczestników projektu zostanie objęty pośrednictwem pracy lub poradnictwem zawodowym.

Powiat Przasnyski wspiera rozwój przedsiębiorczości, dlatego osoby bezrobotne z pomysłem na własną firmę otrzymają jednorazowe wsparcie finansowe w wysokości do 20 000 zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej, co pozwoli pokryć koszty związane ze startem samozatrudnienia.

Zostaną także utworzone nowe miejsca pracy w istniejących już firmach, a stanowiska pracy dedykowane uczestnikom projektu zostaną dodatkowo lub w pełni wyposażone. Przewidziano również zorganizowanie prac interwencyjnych, które pomogą odnaleźć się młodym ludziom na rynku pracy. Pracodawcy współpracujący z Powiatowym Urzędem Pracy mogą liczyć na szereg korzyści, m.in. na refundację części kosztów związanych z zatrudnieniem pracowników.

Całkowita wartość projektu wyniesie 4 466 161,97 zł, z czego kwota 3 764 081,31 zł pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, a 702 080,66 zł z wkładu krajowego.

Projekt realizowany będzie przez trzy lata.


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
4 lat temu

I to są pieniądze które zgarną osoby i firmy prowadzące szkolenia.czyli znajomi znajomych i rodzina włodarzy że starostwa.a co konkretnie dostanie bezrobotny taki szary obywatel.