Powiat Przasnyski podpisał umowy ze stowarzyszeniami z Lipy

Powiat Przasnyski wesprze organizację „Podróży dookoła stołu”, strażackich atrakcji dla najmłodszych oraz letnich festynów w Obórkach i Lipie.

 

We wtorek, 26 marca w Lipie odbyło się podpisanie umów na realizację zadań publicznych Powiatu Przasnyskiego z czterema podmiotami. Oto projekty:

  • Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Sołectwa Lipa zaprosi mieszkańców w „Podróż dookoła stołu” – będzie to okazja do wspólnego gotowania, kosztowania i przebywania przy jednym stole. W ramach wspólnego gotowania zostanie przygotowana popularna w górach zupa – kwaśnica. Wspólna biesiada, słuchanie góralskiej muzyki, gry i zabawy zaadresowane będą szerokiej grupy społecznej: dzieci, młodzieży, dorosłych, ze szczególnym uwzględnieniem seniorów i osób niepełnosprawnych.
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Lipie zorganizuje inicjatywę „Strażacy dzieciom” – druhowie planują zorganizować spotkanie dla dzieci i młodzieży, podczas którego przekażą wiedzę z zakresu bezpieczeństwa oraz zachęcą do wstępowania w szeregi ochotniczej straży. Dla najmłodszej grupy dzieci zostanie przeprowadzony konkurs plastyczny, natomiast młodzież zmierzy się w konkursie wiedzy o straży. Dla zebranych, oprócz konkursów i pogadanki, strażacy z OSP w Lipie przygotują również posiłek. Inicjatywa jest adresowana do mieszkańców Lipy, okolicznych miejscowości i całego powiatu przasnyskiego oraz ma na celu integrację i przywracanie aktywnego życia społecznego.
  • Stowarzyszenie Odlotowe Czarownice po raz kolejny zaprezentuje festyn „Obórkowy zawrót głowy” – odbędzie się on na placu przy świetlicy wiejskiej w Obórkach. Na dzieci będą oczekiwać dmuchane atrakcje dla rozładowania energii, gry i zabawy przeprowadzone we własnym zakresie przez Odlotowe Czarownice. Dla dorosłych zostanie przygotowana biesiada – grill, wspólny stół i śpiew, które wzmocnią relacje i będą wspominane w długie zimowe wieczory.
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Lipie Lipianki zorganizuje zadanie „Lipa rozkwita pełnią kwiatu. Dla rodzin z gminy i powiatu” – zorganizują festyn rodzinny we wsi Lipa, który odbędzie się 10 sierpnia. Jest to szczególny dzień z racji na tradycyjnie świętowany odpust, który gromadzi mieszkańców Lipy i okolic, jak również tych, którzy opuścili rodzinne strony w poszukiwaniu pracy. Lipianki za cel stawiają sobie tchnięcie nowego życia i sprawienie, że opustoszała i posmutniała po zamknięciu szkoły wieś, odżyje. Gospodynie zapewniają, że w ich festynie rodzinnym każdy odnajdzie coś dla siebie. Zaplanowano konkurencje sportowe, spotkanie z alpakami, wieczorną biesiadę przy wspólnym stole i taniec pod otwartym niebem.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał
Rafał
1 miesiąc temu

Fundusz solidarności bis

Wpz
Wpz
1 miesiąc temu

Ten jeden chyba w LG Mława telewizory nosił.

Lubię to
Lubię to
1 miesiąc temu
Reply to  Wpz

I on i ona śmiech na sali