Polski Ład. Samorząd miejski złożył trzy wnioski do programu

15 sierpnia zakończył się nabór wniosków w ramach funduszu inwestycji strategicznych: Rządowy Fundusz Polski Ład. Jakie wnioski złożył samorząd Przasnysza?

 

Dofinansowanie z programu przeznaczone ma być na pokrycie wydatków związanych z realizacją zadań inwestycyjnych w ramach czterech priorytetów, w których wydzielono 35 obszarów pogrupowanych od najbardziej do najmniej priorytetowych.

 

W ramach programu, jednostki samorządu terytorialnego oraz związki jednostek samorządu terytorialnego mogą ubiegać się o bezzwrotne dofinansowanie realizowanych inwestycji. Wysokość dofinansowania zależy od obszaru priorytetowego inwestycji i może wynosić od 95 proc. wartości inwestycji w pierwszym priorytecie do 80 proc. w czwartym.

W naborze każda jednostka może złożyć trzy wnioski o dofinansowanie, przy czym jeden wniosek bez limitu wartości inwestycji, drugi wniosek na inwestycję, której wartość nie przekracza 30 mln zł, a trzeci – na inwestycję, której wartość nie przekracza 5 mln zł.

 

Zapytaliśmy burmistrza Przasnysza, Łukasza Chrostowskiego o to jakie wnioski do programu złożył samorząd miejski.

  • W kategorii infrastruktura elektroenergetyczna i oświetleniowa – odnawialne źródła energii, innowacyjne rozwiązania w elektroenergetyce, miasto złożyło wniosek na montaż instalacji OZE na budynkach użyteczności publicznej i na wymianę oświetlenia ulicznego (II etap). Wnioskowana kwota: 4 mln 322 tys. 500 zł.
  • W kategorii: infrastruktura edukacyjna / infrastruktura turystyczna / infrastruktura sportowa złożony został wniosek na utworzenie kompleksu turystyczno – rekreacyjnego przy rzece Węgierce i zagospodarowanie terenu przy ul. Orlika. Wnioskowana kwota to 5 mln 301 tys. zł.
  • W kategorii infrastruktura drogowa samorząd miejski stara się o dofinansowanie do rozbudowy ulicy Świerczewo. Kwota wnioskowana: 3 mln 325 tys. zł.

 

ren

guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tutejszy
Tutejszy
1 miesiąc temu

Ojej, ale super-będzie kompleks przy bajorku!

Expert
Expert
1 miesiąc temu

Przecież milion już miasto ma na modernizację oświetlenia. To nie wystarczy ??? Swierczewo ma ruszyć w 2022 r . A tu jeszcze środków kompletnych nie ma .Oj słabo

Pisanty
Pisanty
1 miesiąc temu
odpowiada  Expert

Zawodzie miało ruszać w tym roku i narazie cisza. Burmistrz to naprawia te drogi jak PiS buduje autostrady. Najszybciej i najlepiej mu idzie wnioskowanie o podwyżki za śmieci.

Ewa
Ewa
1 miesiąc temu
odpowiada  Pisanty

Pokaż mi gminę gdzie te śmieci są tańsze możesz szukać w całej Polsce wszędzie to samo

Gość
Gość
1 miesiąc temu

Właśnie,o wymianie oświetlenia czytałem już dawno temu,że miało być w tym roku

Syn
Syn
1 miesiąc temu

Wniosek bez limitu wartości inwestycji, więc czemu nie obwodnica Przasnysza tylko jakieś pierdu-pierdu?

Aj.
Aj.
1 miesiąc temu
odpowiada  Syn

“W naborze każda jednostka może złożyć trzy wnioski o dofinansowanie, przy czym jeden wniosek bez limitu wartości inwestycji, drugi wniosek na inwestycję, której wartość nie przekracza 30 mln zł” Właśnie też się zastanawiałem, jeden bez limitu, a drugi w limicie 30 milionów- to słabe te nasze wnioski, jakieś takie biedne.

Aj.
Aj.
1 miesiąc temu
odpowiada  Aj.

Ale żeby nie być malkontentem, oczywiście trzymam kciuki. A samorząd powiatu też mógł składać wnioski? A jeśli tak, to jakie