Policjant z przasnyskiej komendy po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Zatrzymany kierowca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

 

– W ubiegły wtorek tuż przed godz. 2.00 będący w czasie wolnym od służby policjant z Wydziału Kryminalnego przasnyskiej komendy jadąc przez Grójec (gm. Czernice Borowe) zwrócił uwagę na audi, które znajdowało się częściowo w przydrożnym rowie, a młody mężczyzna siedzący za kierownicą auta próbował z niego wyjechać – informuje asp. szt. Krzysztof Błaszczak.

 

Zachowanie kierującego audi jednoznacznie wskazywało na to, że kierowca jest nietrzeźwy. Policjant podszedł do audi, wyjął ze stacyjki kluczyki i powiadomił dyżurnego przasnyskiej komendy.

Badanie trzeźwości wykazało u kierowcy audi ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

ren

guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
18 dni temu

Może coś w końcu drgnie z karami za pijactwo i bandyterkę za kierownicą.
To co sie dzieje na polskich drogach to jest jakiś dramat. Apele i akcje wychowawcze już nie pomogą. Tu trzeba lać pałą po tych pustych łbach.

Adriano
Adriano
18 dni temu

Myślę że nie prędkość jest problemem na polskich drogach, ale właśnie pijaństwo, szeryfowanie, agresja. Nie wiem, może zawsze tak było, a teraz dopiero dzięki internetowi i rejestratorom video to wychodzi na światło dziennie. Niedawno nawet marszałek województwa zachodniopomorskiego spowodował kolizję chcąc dać “nauczkę” innemu kierowcy.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
18 dni temu
odpowiada  Adriano

Niecałe 10 procent ofiar śmiertelnych to “zasługa” pijaków. Z pozostałych 90 procent większość to nadmierna prędkość.

Driver
Driver
17 dni temu

co ty oglądasz że jesteś tak niedoinformowany??.
jeśli chodzi o statystyki wygląda to miejwięcej tak:

  • nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu (27,3%),
  • niedostosowanie prędkości do warunków ruchu drogowego (23,6%),
  • nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych (11%),
  • niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami (8,4%),
  • kierujący pod wpływem alkoholu (5,46%),  
  • nieprawidłowe wyprzedzanie (4,7%).
  • inne (19,54%)
gerard
gerard
18 dni temu

Nigdy w Polsce nie zostanie uchwalony przepis o konfiskacie samochodu pijanemu kierowcy,gdyż zbyt często dotyczyło by to uchwalających(posłów)lepiej jest uchwalić gniota jak to jest proponowane o większej odpowiedzialności finansowej pijanego sprawcy wobec ofiary (ich na to stać),tylko większość pijaków za kierownicą to ludzie posiadający mizerne zabezpieczenie majątkowe więc ściągnąć należności będzie bardzo ciężko–przepis o zaborze samochodu dla takich ludzi byłby najbardziej dolegliwy i zabezpieczający przed powtórkami z rozrywki..

maxx
maxx
18 dni temu
odpowiada  gerard

A myślisz, że czemu tworzy się codziennie miliony stron prawa? Mysz się nie prześlizgnie a tłuste koty wychodzą niewinne. Proste, jednoznaczne prawo bez kruczków jest wrogiem kartonowej demokracji.

Witek
Witek
17 dni temu
odpowiada  gerard

większość “pijaków” o których piszesz ma też pojazdy niewielkiej wartości więc konfiskata pojazdu za 1000zł dotkliwą karą nie będzie.

piotr
piotr
18 dni temu

Propozycje dobre tylko brak juz z ustawy kary wwiezienia za wypadek czy stłuczki. A nie piszą Grozi kara do …. np 12 lat wwiezienia. Tu musi byc : Za wypadek dostał … np 12 lat a dodatkowo grozi kara. Bez sadów juz gwarantowana kara a sad daje dodatkowo. Druga sprawa za śmiertelny wypadek 12 lat to kpina. Pijany kierowca to morderca zanim nachla sie i wsiądzie jest świadomy skutków. Nie ma ze nie wiedziałem.

maxx
maxx
18 dni temu
odpowiada  piotr

Kary muszą dotykać też tych, dla których kara finansowa czy czasowy zakaz prowadzenia nic nie znaczą. Prace społeczne.

piotr
piotr
18 dni temu
odpowiada  maxx

Jak taki dostanie 25 lat więzienia ( ze skutkiem śmiertelnym ) Grzywnę 5000 zł , konfiskatę auta i rentę dożywotnia dla każdego członka rodziny oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów starczy. To zrozumie cos. Ale masz racje maxx za samą stłuczkę, kolizje po pijaku powinna być kara 2 lat prac społecznych i też z góry Grzywnę 5000 zł , konfiskatę auta

piotr
piotr
18 dni temu
odpowiada  piotr

Zapomniałem dodać że kare powinni ponosić współpasażerowie pijanego kierowcy. Bo biorą często świadomie udział w przestępstwie.