Policjanci na szkolnej wywiadówce w Czernicach Borowych

W piątek (24 kwietnia br.) policjanci z Wydziału Prewencji spotkali się z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych. Spotkanie poświęcone było  profilaktyce  zagrożeń wieku dorastania.

 

W piątek w sali sportowej  Szkoły Podstawowej w Czernicach Borowych zorganizowano wywiadówkę dla rodziców uczniów klas I- VI. Wywiadówka rozpoczęła się przedstawieniem, podczas  którego  uczniowie  klas IV    zaprezentowali w formie wierszy i piosenek  główne zasady    bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla  „niechronionych” użytkowników ruchu drogowego czyli  pieszych i rowerzystów . Przypomnieli o używaniu przez wszystkich  elementów odblaskowych. Po przedstawieniu,  policjanci z Wydziału Prewencji KPP w Przasnyszu  na podstawie „Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich i przeciwdziałaniu demoralizacji” omówili odpowiedzialność nieletnich za zachowania niezgodne z prawem. Ponadto policjanci wykorzystując  prezentację  pt. „Profilaktyka zagrożeń wieku dorastania ( agresja,przemoc, nikotynizm i alkoholizm)” omówili zjawisko  przemocy  rówieśniczej oraz zagrożenia wynikające z eksperymentowania z alkoholem i papierosami.

Podstawówka z Czernic włączyła się w realizację programu profilaktycznego „B&N czyli B- jak bezpieczny i  N – jak niechroniony”, celem poprawy bezpieczeństwa swoich uczniów.

LAyOJymqXJR3mdCvz09h

E.Ś/EN KPP Przasnysz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments