Podsumowanie projektu bożonarodzeniowego w Bogatem [FOTO]

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz, Gminna Biblioteka Publiczna w Bogatem oraz samorząd gminy Przasnysz jako partnerzy projektu „W świątecznym nastroju – tradycje bożonarodzeniowe” wręczyli nagrody dla zwycięzców w konkursach.

 

W środę, 23 lutego w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej im. Józefa Narzymskiego w Bogatem, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz zorganizowało podsumowanie projektu pod nazwą „W świątecznym nastroju – tradycje bożonarodzeniowe”.

Projekt zakładał cykl spotkań, warsztatów i konkursów, które odbyły się na terenie gminy Przasnysz w czasie tak zwanej gorączki świątecznej. Na ten cel także pozyskano grant w wysokości 5 tys. złotych.

 

Pierwsze z działań, które zrealizowano w ramach projektu to spotkanie pod nazwą „Dawne zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe”. Potem były warsztaty plastyczne o tematyce bożonarodzeniowej. W programie zajęć znalazło się przygotowanie świątecznych stroików, wykonanie ozdób choinkowych z papieru, filcu, kartonu i wstążek, a także tworzenie wycinanek i elementów dekoracji świątecznej. W tym czasie ogłoszono także konkurs „Szopka bożonarodzeniowa”. Zadaniem uczestników było przedstawienie sceny narodzenia Jezusa wraz z elementami lokalnej tradycji. Na zakończenie zaproszono mieszkańców powiatu przasnyskiego do wzięcia udziału w przeglądzie kolęd i pastorałek. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała jednak nieco plany organizatorów i zmieniono jego formułę.

Podczas środowego spotkania organizatorzy przygotowali prezentację multimedialną oraz wręczyli nagrody laureatom konkursu plastycznego oraz przeglądu. Uczestnicy mogli wysłuchać wspaniałego koncertu oraz obejrzeć wystawę pokonkursową. Poczęstunek dla gości przygotował partner projektu, czyli Koło Gospodyń Wiejskich w Bogatem.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments