Podpisano umowę na budowę Środowiskowego Domu Samopomocy w Przasnyszu

Najkorzystniejszą ofertę na budowę Środowiskowego Domu Samopomocy w Przasnyszu złożyło konsorcjum spółek z o.o. Novdom i MPJ i to z nim przedstawiciele Powiatu Przasnyskiego: Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Paweł Mostowy przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Beaty Czaplickiej zawarli umowę na utworzenie ŚDS „Opoka”. Na przeprowadzenie inwestycji Powiat Przasnyski zdobył dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych.

 

– Środowiskowy Dom Samopomocy to obiekt, którego ze względu na olbrzymie potrzeby w zakresie pomocy osobom ze szczególnymi wymaganiami w powiecie przasnyskim bardzo brakowało. Odpowiedzią na te potrzeby, były działania podjęte przez władze powiatu już na początku kadencji, które właśnie zaczynają przynosić owoce. Wyłoniony w postępowaniu przetargowym wykonawca wybuduje Środowiskowy Dom Samopomocy na nieruchomości należącej do Powiatu Przasnyskiego, w pełni uzbrojonej i przygotowanej od strony formalnoprawnej, w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rudej w Przasnyszu. Powiat Przasnyski posiada już dokumentację projektowo-wykonawczą oraz kosztorysową, pozwolenie na budowę i jest w pełni przygotowany do realizacji inwestycji – informuje przasnyskie starostwo.

 

Ośrodek wraz z jego wykwalifikowanym personelem będzie udzielał kompleksowej pomocy dorosłym osobom przewlekle chorym psychicznie oraz osobom z niepełnosprawnością intelektualną.

Budynek będzie się składać z części administracyjnej, sali teatralno-muzycznej, części żywieniowej, pokoju medycznego, pomieszczeń towarzyszących oraz zaplecza technicznego. Podopieczni ŚDŚ będą mieli do dyspozycji pracownie: kulinarną, terapii przyrodniczo – ogrodniczych, plastyczno – artystycznych, umiejętności społecznych i życia codziennego, prac stolarskich, krawiecką, komputerową oraz ćwiczeń ruchowych.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 11 289 432,00 zł. Zdecydowana większość funduszy – 9 680 000,00 zł – będzie pochodziła ze środków zdobytych przez Powiat Przasnyski z Rządowego Funduszu Polski Ład.

 

 

red

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jacus
Jacus
1 rok temu

Już podpisali umowę na przebudowę drogi do Mławy i nic dalej się nie dzieje.