Pionier wyruszył w trasę. Pociąg retro przetarł szlak Ostrołęka – Chorzele [VIDEO]

Modernizowany odcinek linii kolejowej Ostrołęka – Chorzele przemierzył specjalny pociąg retro. W sobotę, 25 lutego można było nim pojechać z Ostrołęki do Chorzel i z powrotem. Chętnych nie brakowało.

 

Modernizowany odcinek Ostrołęka – Chorzele przemierzył specjalny pociąg retro złożony z lokomotywy spalinowej SU42 w barwach fabrycznych sprzęgniętej z trzema wagonami pasażerskimi również w oryginalnym dawnym oliwkowym malowaniu oraz wyposażeniu.

To niecodzienny widok i wyjątkowa okazja dla fotografujących. Sobotni wyjazd miał charakter wyłącznie próbny, badawczy. Z uwagi na to, iż perony na poszczególnych stacjach nie zostały jeszcze oddane do użytku, pociąg nie zatrzymywał się na żadnej z nich.

– Przejazdem tym chcieliśmy zbadać nie tylko sprawy techniczne, ale również zainteresowanie. Od kilku lat prowadzimy na Facebooku fanpage linii kolejowej nr 35 Ostrołęka – Szczytno, który cieszy się ogromną liczbą fanów. Jeśli zainteresowanie osiągnie wystarczający poziom zapewniam, że pociąg ten powróci tu nie raz, oczywiście już na czynne stacje, (biorąc pod uwagę otwarcie odcinka do Wielbarka) być może okraszony atrakcjami towarzyszącymi – informował Mariusz Sasiak ze Stowarzyszenia Kolejowe Podlasie, które wraz z  Turystyką Kolejową TurKol.pl zorganizowało wydarzenie.

 

 

 

ren

video: Odkryj Kurpie

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Boguś
Boguś
1 rok temu

Powinni puścić pociag pancerny Piłsudski aby odstraszał hordy dzików i wilków (źilków) jadąc przez Kurpie…

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Jeździła jeszcze su45 , z żółtym czołem . Dźwięk silnika nie do zapomnienia . Stonka kojarzy mi się z lokomotywa manewrowa

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Wspanialy film .Jak super znowu widzieć pociąg na tej linii 😍

Daniel
Daniel
1 rok temu

Ciekawe kiedy pojedziemy z Przasnysza koleją🤔

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Daniel

Już niedługo

Smallhausen
Smallhausen
1 rok temu
Reply to  Daniel

Nie 'kiedy’, ale gdzie? Bo wycieczki do Chorzel żadna rewelacja.

Paweł
Paweł
1 rok temu
Reply to  Daniel

Jak to zapowiedział wasz cudowny starosta już za dziesięć lat, przy dobrych wiatrach, czyli raczej później.