Piknik prozdrowotny w chojnowskim dworku [FOTO]

W minioną niedzielę, na terenie parku podworskiego w Chojnowie, odbył się piknik prozdrowotny. Jego organizatorem była Gmina Czernice Borowe.

 

W trakcie pikniku można było zmierzyć ciśnienie, wykonać badanie PEF oraz wyliczyć wskaźnik BMI, a także zaszczepić się w specjalnie przygotowanym w punkcie mobilnym.

Dodatkowo, każda osoba, która jeszcze nie dopełniła obowiązku, mogła spisać się w punkcie Narodowego Spisu Powszechnego oraz porozmawiać o programie „Czyste Powietrze”.

– Zaszczepieni uczestnicy pikniku mieli możliwość skorzystania z bezpłatnego przejazdu drezynami, a także mogli wziąć udział w zabawie, której finałem było rozlosowanie upominków wśród jej uczestników. Mieli także okazję posłuchać prelekcji miłośników sportów: biegania, morsowania i nordic walking – poinformowała gmina Czernice Borowe.

 

Spotkanie piknikowe było okazją do rozstrzygnięcia konkursu ekologicznego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Czernickiej. Zabawę urozmaicił koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Czernic Borowych. Gmina przygotowała ciekawą również wystawę skierowaną do najstarszych mieszkańców.

– W trakcie pikniku uczestnicy mieli okazję także obejrzeć wystawę mającą na celu zwiększenie świadomości seniorów w obszarach: finansowym i zasad bezpieczeństwa w codziennym obcowaniu z finansami, bankomatami i operacjami finansowymi realizowanymi drogą elektroniczną oraz w zakresie przestępstw dokonywanych w bankowości elektronicznej – dodali organizatorzy.

Podczas pikniku promującego zdrowie i zdrowy tryb życia nie zapomniano o najmłodszych uczestnikach zabawy. Dla nich przygotowano dmuchańce i wiele innych atrakcji.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments