Pijany wyjechał wprost pod radiowóz. Auto wylądowało na policyjnym parkingu

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Wiśniewo. Mężczyzna wyjechał z drogi podporządkowanej na siódemkę, wprost przed nadjeżdżający, oznakowany radiowóz. Kierujący radiowozem policjant, zdołał zareagować w porę i uniknąć zderzenia. Kierowca renault miał ponad 2 promile alkoholu.

 

Kierowca renault został natychmiast zatrzymany. Sprawcą niebezpiecznej sytuacji drogowej, okazał się 41-letni mieszkaniec pow. mławskiego.

– W rozmowie z policjantami oświadczył, ze zanim wsiadł za kierownicę, wypił kilka piw. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności – informuje asp. szt. Anna Pawłowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Interweniujący policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy w dwóch kategoriach. Jego samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu, na poczet przyszłej kary. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

Policja przypomina: Przed nami okres świątecznych wyjazdów. To, czy będą one bezpieczne, zależy od każdego z nas. Trzeźwość za kierownicą to absolutna podstawa. Jeśli widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę, reaguj natychmiast. Przekaż informację, dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy 112. Twoja reakcja pozwoli zapobiec niebezpieczeństwu.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments