Pierwszaki z przasnyskiej „Jedynki” odwiedziły Miasteczko Ruchu Drogowego

W piątek, 25 listopada uczniowie klasy I  Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu wybrali się do Komendy Powiatowej Policji, by porozmawiać z funkcjonariuszami na temat bezpieczeństwa na drodze.

 

Podczas wycieczki pierwszaki z przasnyskiej „Jedynki” odwiedziły Miasteczko Ruchu Drogowego, gdzie policjant przypominał dzieciom wszelkie zasady poruszania się na drogach.

– Szczególną uwagę zwrócił młodym słuchaczom na przepisy ruchu drogowego, zwłaszcza w odniesieniu do pieszych. Policjant przypominał uczestnikom spotkania o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach na rowerze i hulajnodze oraz wskazywał zagrożenia, na jakie mogą być narażone dzieci, jako uczestnicy ruchu drogowego – informuje szkoła.

Na zakończenie spotkania uczniowie mogli obejrzeć policyjny radiowóz. Zapoznały się z urządzeniami, jakie służą funkcjonariuszom do pomiaru prędkości oraz stanu trzeźwości kierowców.

 

– Ekscytację dzieci wywołało włączenie w radiowozie sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Ucieszone, wdzięczne za spotkanie i bogatsze w wiedzę z zakresu bezpieczeństwa pierwszaki, wróciły do szkoły, planując już kolejne wizyty w miasteczku – dodaje wychowawca klasy.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments