Pielgrzymi z powiatu przasnyskiego dotarli na Jasną Górę [FOTO]

Na Jasną Górę 14 sierpnia 2022 r. dotarli pielgrzymi idący w 41. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Płockiej. W ciągu niemal dziewięciu dni pątnicy modlili się o powrót wiernych na Eucharystię, o pokój w Ukrainie, a także w intencji śp. ks. Grzegorza Radziszewskiego SDB, który zginął w wypadku autokaru w Chorwacji, a w minionych latach prowadził grupę salezjańską w płockiej pielgrzymce.

 

Pątnicy wyruszyli z Płocka 6 sierpnia, po Mszy św. w bazylice katedralnej, sprawowanej przez bp. Mirosława Milewskiego, a dotarli do celu 14 sierpnia. W tym roku powrócono do tradycyjnego pielgrzymowania, po dwóch latach przerwy, kiedy to pielgrzymka miała charakter sztafety. Pątnicy szli pod hasłem „Powróćmy na Eucharystię”.

– Pielgrzymi w drodze na Jasną Górę modlili się w intencjach osobistych, ale też w duchu hasła naszej pielgrzymki – o większe rozmiłowanie wiernych w Eucharystii. Widzimy przecież, że po pandemii wiele osób Ją porzuciło. Każdego dnia pielgrzymki odbywała się adoracja Najświętszego Sakramentu, niekiedy nawet dwukrotnie w ciągu dnia. W adoracji uczestniczyło wielu pielgrzymów, w kolejnych latach na pewno będziemy to kontynuować – zapowiedział ks. Jacek Prusiński, główny przewodnik płockiej pielgrzymki, ojciec duchowny w Szkołach Katolickich w Płocku, który przewodził pielgrzymce po raz 10.

 

Ważną intencją był też pokój na świecie, zwłaszcza w Ukrainie. Niestety, w wypadku w Chorwacji  zginął ks. Grzegorz Radziszewski SDB, salezjanin, który w minionych latach prowadził grupę pomarańczową w tej pielgrzymce. Modlono się więc także o życie wieczne dla niego.

W pielgrzymce płockiej pieszo szło ponad 700 osób. Pielgrzymi z powiatu przasnyskiego szli w grupie złotej.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jana
jana
1 rok temu

Bogu niech będą dzięki.

Ryszard
Ryszard
1 rok temu

Cali i zdrowi dotarli do celu Jasna Góra