Piąty etap ZiMNaRa w zimowej aurze

4 lutego odbył się piaty etap Zimowego Maratonu na Raty, biegu organizowanego przez Klub Sportowy Przaśnik Przasnysz. Zawodnikom towarzyszył mróz, śnieg i słońce.

 

– Wbrew pozorom nie były to wymarzone warunki do bicia rekordów. Zaśnieżona, miękka nawierzchnia skutecznie tłumiła siłę odbicia, co szybko wysysało siły z nóg. Dodatkowo tempo spowalniał silny wiatr. W rezultacie trudno było uzyskać lepszy czas niż w poprzednich biegach. Pomimo trudności zawodnicy jak zawsze z uśmiechem przekraczali linię mety – relacjonuje klub.

Na podium stanął Rafał Smoliński (28:43) z KS Przaśnik oraz Anna Urbaniak (38:53) ze stowarzyszenia Jednorożec robi co może. Na połowie dystansu pierwsze miejsca zajęli Marek (15:22) i Renata (17:20) Majdowscy.

 

– Do zakończenia zawodów postały jeszcze 3 biegi. Zawodnicy, którzy nie opuścili żadnego etapu mogą zakończyć zmagania już w najbliższą sobotę, kiedy zostanie rozegrany szósty bieg. Jeśli wystartują jeszcze w siódmym biegu będą mogli poprawić wynik z najsłabszego etapu i zostać wyżej sklasyfikowanym w generalce – dodają organizatorzy.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments