Pasowanie na czytelnika w Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej [FOTO]

Zgodnie z tradycją Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej 7 maja 2021r. uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu biblioteki, na które dzieci czekają z wielką niecierpliwością.

 

Nauczyciel – bibliotekarz E. Chmielińska wspólnie z uczniami klasy II b i ich wychowawczynią E. Krajewską przygotowały program artystyczny. Główną atrakcją zajęć  był teatrzyk kukiełkowy. Uczniowie klas pierwszych zaproszeni zostali do zaczarowanego świata bajek, w którym wystąpili: Kot w Butach, Czerwony Kapturek, Smok Wawelski oraz główna bohaterka lekcji –  Książka. Po uroczystym przyrzeczeniu, w którym dzieci zobowiązały się szanować książki i być dobrymi czytelnikami, zostali pasowani na czytelnika przez dyrektor Małgorzatę Budną.

 

– Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy, kolorowe zakładki do książek oraz słodkie upominki. Dla pierwszoklasistów ten dzień był pełen wrażeń i zapewne na długo pozostanie w ich pamięci, a biblioteka będzie kojarzyła się z miejscem radosnym i bezpiecznym, miejscem,  gdzie są mile widziani i które będą chętnie odwiedzać. Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych przygód w świecie książek,  niech one rozwijają Waszą wyobraźnię, ciekawość i umiejętności – podsumowała wydarzenie placówka.

 


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments