Ostatnie dni głosowania w Budżecie Obywatelskim Mazowsza

Jeszcze tylko przez kilka dni można oddawać głosy na najciekawsze projekty w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Do wyboru jest aż 10 projektów z subregionu ostrołęckiego i 26 z puli ogólnowojewódzkiej. Zakup ambulansów ratunkowych dla ostrołęckiego Meditransu, stworzenie przestrzeni edukacyjno-rekreacyjnej w Wyszkowie czy tężnia solankowa przy szpitalu w Ostrołęce – zdecyduj, co zostanie zrealizowane w Twoim regionie. Głosowanie trwa do 16 listopada br.

 

Blisko 20 tys. osób oddało już swój głos w pierwszym w historii regionu Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Do głosowania zakwalifikowanych zostało aż 107 projektów, z czego 10 z subregionu ostrołęckiego i 26 projektów z puli ogólnowojewódzkiej. To indywidualny wkład Mazowszan w rozwój województwa podkreśla marszałek Adam Struzik: – Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu Mazowsza mieszkańcy mają bezpośredni wpływ na to, jak zmienia się nasz region. Warto sprawdzić, jakie projekty zgłoszono w Państwa okolicy i na nie zagłosować. Ja swój głos już oddałem. Głosować można jeszcze tylko przez kilka dni, dlatego gorąco zachęcam do skorzystania z tej możliwości – dodaje marszałek.

 

 

Jak oddać głos w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?

 Głosować można na stronie  bom.mazovia.pl. Przy oddawaniu głosu konieczne jest podanie imienia, nazwiska, miejsca zamieszkania oraz numeru telefonu komórkowego, na który zostanie wysłany kod weryfikacyjny.

Każdy mieszkaniec Mazowsza może oddać dwa głosy – jeden na projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z podregionalnej. Co ważne, system nie daje możliwości głosowania „na raty” dlatego istotne jest, by głosy na oba projekty oddać za jednym razem!

Z myślą o osobach, które nie mają dostępu do komputera, internetu lub nie posiadają telefonu komórkowego, przygotowane zostały specjalne punkty w siedzibie urzędu i jego delegaturach, w których mieszkańcy mogą oddać swój głos, po wcześniejszym umówieniu się.

Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2021 r. To już ostatnie dni na podjęcie decyzji. Głosowanie trwa tylko do 16 listopada br.

Jak podkreśla Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego to ważne, aby mieszkańcy angażowali się w rozwój województwa. – Zachęcam wszystkich Mazowszan, którzy nie oddali jeszcze głosu, do wyboru tych projektów, które w ich ocenie są wartościowe. Popierając przedsięwzięcia z naszej okolicy, rozwijamy ją i zmieniamy na lepsze dodaje.

Samorząd województwa mazowieckiego na realizację inwestycji wybranych przez mieszkańców Mazowsza przeznaczył aż 25 mln zł.

 

Pełna lista projektów zakwalifikowanych do głosowania w subregionie ostrołęckim w puli podregionalnej:

  • Rozwój turystyki województwa mazowieckiego poprzez zwiększenie dostępności do zasobów dziedzictwa kulturowego;
  • Rozbudowanie tradycji regionalnych, wzbogacenie o aspekty historyczne z elementami tańca;
  • Stworzenie przestrzeni edukacyjno-rekreacyjnej na terenie Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie;
  • Poprawa bezpieczeństwa, w szczególności niechronionych uczestników ruchu drogowego, na DW544 i DW626 poprzez doświetlenie miejsc niebezpiecznych, ustawienie oznakowania aktywnego oraz wykonanie ciągu pieszego;
  • Podróż Przez Gwiazdy;
  • Tężnia solankowa z miejscem do wypoczynku;
  • Remont i wyposażenie kuchni wraz z zapleczem w Bursie Regionalnej w Ostrołęce;
  • Kurs maturalny dla wychowanków Bursy Regionalnej w Ostrołęce;
  • Zakup ambulansów ratunkowych dla MEDITRANS OSTROŁĘKA;
  • Zaprojektowanie i wykonanie rewitalizacji otoczenia Fortów Bema.

 

Pełną listę projektów zakwalifikowanych do głosowania można znaleźć na stronie internetowej:

 


 

Źródło mazovia.pl
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments