Ogromny sukces ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu Tomasza Królickiego

To już oficjalnie potwierdzona wiadomość – Tomasz Królicki został finalistą kuratoryjnego konkursu języka angielskiego dla szkół podstawowych Mazowieckie Talenty! To niesamowite osiągnięcie ucznia klasy 8D Szkoły Podstawowej nr 1 w Przasnyszu.

 

Mazowieckie Talenty to trzyetapowy konkurs o zasięgu wojewódzkim, organizowany przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty dla różnych przedmiotów. Laureaci tego konkursu są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty oraz otrzymują ocenę celującą na koniec roku szkolnego z przedmiotu, z którego startują. Finaliści, czyli uczniowie, którzy uzyskali dobry wynik na ostatnim etapie, ale nie są laureatami, otrzymują 7 punktów rekrutacyjnych do wszystkich szkół średnich na terenie całej Polski.

 

– Konkurs Mazowieckie Talenty cechuje bardzo wysoki poziom trudności. W roku szkolnym 2021/2022 do drugiego etapu (etap rejonowy) z języka angielskiego zakwalifikowało się 1004 uczestników. Do ostatniego etapu – wojewódzkiego zakwalifikowano 270 uczniów. Warto zaznaczyć, że z naszego terenu, czyli powiatu mławskiego, płońskiego, pułtuskiego, przasnyskiego, żuromińskiego, ciechanowskiego i miasta Ciechanów do tego etapu zakwalifikowało się tylko 3 uczniów – w tym Tomek. Ostatecznie w województwie mazowieckim Tomasz Królicki wywalczył tytuł finalisty i otrzymał punkty rekrutacyjne — informuje Szkoła Podstawowa nr 1 w Przasnyszu.

Serdecznie gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni z Tomasza i jego osiągnięć z języka angielskiego.

 

 

M.J.

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
przasnyszanka
przasnyszanka
1 miesiąc temu

Jesteś Wielki! Gratuluję

imie
imie
1 miesiąc temu

Zamiast wspierać takich zdolnych młodych ludzi choćby poprzez stypendium, nasi Umiłowani Włodarze wolą np. zbudować jakiś inkubator w srodku niczego za miliony, a potem organizowac tam na nasz koszt konferencje o niczym, czyli bicie piany dla swojego dworu ktory ich tam oklaskuje.

Młody człowieku – gratulacje i tak trzymać.