Obchody 75-lecia Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu [FOTO]

W tym roku Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Przasnyszu obchodzi 75-lecie istnienia. Z tej okazji w placówce zorganizowano szereg atrakcji. Był m.in. wieczór wspomnień, konkurs plastyczny na jubileuszową laurkę oraz zbiórka pamiątek na okolicznościową wystawę. Najważniejsza część obchodów, zwieńczona uroczystą galą oraz odsłonięciem pamiątkowej tablicy z portretem patrona szkoły, miała miejsce w piątek 21 października 2022 r.

 

Historia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Przasnyszu korzeniami sięga 1947 roku, kiedy po raz pierwszy zabrzmiał tu dzwonek. Od tego czasu kolejne pokolenia uczniów i nauczycieli, jako sukcesorzy tradycji, dopisują kolejne karty historii i budują wizerunek placówki, na który składają się: mądrość, pracowitość, otwartość na świat i potrzeby innych.

Gorącym pragnieniem organizatorów jubileuszu było powiązanie przeszłości z teraźniejszością, jak również zaproszenie byłych uczniów, którzy tworzyli piękną historię szkoły, na spotkanie, dające niepowtarzalną okazję do wspomnień, wzruszeń, wymiany doświadczeń i odnowienia dawnych przyjaźni.

 

Uroczystości rozpoczęły się w kościele pw. św. Wojciecha w Przasnyszu, gdzie – w intencji pedagogów, pracowników szkoły, uczniów i absolwentów – odprawiono mszę. Potem przyszedł czas na część oficjalną i wystąpienia, odbywające się na hali sportowej. Nie brakowało życzeń, gratulacji, podziękowań i przemówień. Przybyli goście mogli zapoznać się historią placówki i wysłuchać wielu serdecznych słów, płynących w kierunku dyrekcji oraz obecnej i dawnej kadry nauczycielskiej.

Wyrazy uznania dla społeczności szkolnej przekazał m.in. burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski.

– Tak zacny Jubileusz jest ogromnym wyzwaniem logistycznym na dyrekcji szkoły i wszystkich pracowników „Dwójki”. Gratuluję im znakomicie przygotowanej uroczystości. Dzięki takim chwilom, wszyscy absolwenci szkoły mogą czuć dumę z edukacji w swojej „podstawówce”. Jako Miasto jesteśmy dumni, że SP2 ma już 75 lat i jest wizytówką Przasnysza – powiedział.

Z okazji jubileuszu na terenie gmachu szkoły, na wprost głównego wejścia odsłonięto pamiątkową tablicę z wizerunkiem patrona.

 

Uroczystości 75-lecia „Dwójki” pozwoliły podsumować historię i działalność szkoły, będąc jednocześnie okazją do spotkań dla absolwentów, uczniów, rodziców, byłych i obecnych pracowników oraz sympatyków przasnyskiej placówki edukacyjnej. Obchody zwieńczyła część artystyczna, pieczołowicie przygotowany spektakl w wykonaniu uczniów oraz poczęstunek.

Święto  objęli swoim patronatem Urząd Marszałkowski z marszałkiem województwa mazowieckiego Adamem Struzikiem oraz Urząd Miasta Przasnysz z burmistrzem Łukaszem Chrostowskim.

 

 

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JaPamiętam
JaPamiętam
1 rok temu

Widzę nie zabrakło też Pana z wąsem, lokalnego handlarza szczątkami ewangelików z Przasnysza…