Nowe wydawnictwa książkowe trafiły do Przedszkola Samorządowego w Chorzelach

Oficjalne przekazanie książek odbyło się 14 grudnia. Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beata Szczepankowska wraz z dyrektorem Wydziału Oświaty i Promocji Panem Sławomirem Czaplickim przekazali 128 nowości wydawniczych zakupionych w ramach Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, na ręce nauczycielki Małgorzaty Andruszkiewicz i dzieci z przedszkola.

 

Gmina Chorzele wystąpiła z wnioskiem do Wojewody Mazowieckiego o dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wniosek do organu prowadzącego o wsparcie na rok 2021 złożyła dyrektor Przedszkola Samorządowego w Chorzelach.

Maksymalna kwota dofinansowania na zakup książek będących nowościami wydawniczymi dla dzieci w wieku 3 – 6 lat wynosi 3 tys. zł dla placówek wychowania przedszkolnego do których uczęszcza więcej niż 75 dzieci. Warunkiem udziału w programie było zapewnienie przez organ prowadzący wkładu własnego w wysokości co najmniej 20% kwoty kosztów realizacji zadania objętego wsparciem finansowym.

Gmina Chorzele zadeklarowała wkład własny w wysokości 750,00 zł co daje całkowitą wartość zadania 3750,00 zł dla Przedszkola Samorządowego w Chorzelach.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andriu
Andriu
1 miesiąc temu

Plastuś przekazal kasiążki „Plastusiowy pamiętnik”? Przecież to żadna nowość…

Basia
Basia
1 miesiąc temu
Reply to  Andriu

Widać że Pan Sławek jest dla kogoś ogromną konkurencją Zazdrość zżera więc aby coś tam Pogodz się nieudaczniku

Stsiek
Stsiek
1 miesiąc temu

I znowu pan Nikt.
Już dobrze , nie zapomnimy ….buzi buzi

Barbara
Barbara
1 miesiąc temu
Reply to  Stsiek

Pewnie skoczysz z mostu po następnych wyborach bo nie przeżyjesz tego co będzie i gdzie będzie a co już się zaczęło