Nowe poradnie w przasnyskim szpitalu i ćwierć miliona zł na nowy sprzęt

Powiat Przasnyski pozytywnie odpowiedział na wniosek dyrektora SPZZOZ Przasnyszu Grzegorza Magnuszewskiego, przeznaczając 250 tys. zł na zakup sprzętu medycznego dla okulistyki i chirurgii. Dodatkowo dyrektor placówki informuje, że w szpitalu funkcjonują dwie nowe poradnie – ortopedyczna oraz endokrynologiczna.

 

Powiatowi radni zaakceptowali wprowadzenie zmian w uchwale budżetowej, polegających na zwiększeniu planu wydatków na zakup dodatkowego sprzętu służącego zabiegom chirurgicznym i ortopedycznym oraz doposażeniu oddziału okulistycznego w SPZZOZ w Przasnyszu.

Chodziło o zapewnienie realizacji świadczeń okulistycznych zgodnie z wymaganiami NFZ, co wymusiło konieczność zakupu odpowiedniego sprzętu tj. AnglioOct, służącego nieinwazyjnej ocenie naczyń i mikrokrążenia w siatkówce oka oraz laserów do przedniego i tylnego odcinka gałki ocznej. Szacunkowa wartość urządzeń to 200 tys. zł.

 

Od czerwca ubiegłego roku w szpitalu w Przasnyszu wykonywane są zabiegi chirurgiczne oraz ortopedyczne, ale sprzęt konieczny do ich przeprowadzania nie był dotychczas własnością placówki i musiał być wypożyczany. Dzięki zakupowi napędu ortopedycznego do dużych kości, o szacunkowej wartości około 50 tys. zł, szpital będzie mógł ograniczyć koszty i mieć urządzenie do własnej dyspozycji.

– Wspomnieć należy, iż w sposób ciągły staramy się reagować na potrzeby mieszkańców, zwiększając zakres świadczonych usług. W szpitalu funkcjonuje Poradnia Ortopedyczna oraz Poradnia Endokrynologiczna, które zostały zakontraktowane z NFZ. W niedalekiej przyszłości będzie przyjmował Neurochirurg – poinformował dyrektor placówki Grzegorz Magnuszewski, dodając, że konsultacje u tego specjalisty nie będą na razie refundowane.

– Za zgodą powiatu wydzierżawimy gabinet lekarski, jednak wizyty nie będą zakontraktowane z NFZ z uwagi na brak postępowania konkursowego, ale umożliwi pacjentom możliwość konsultacji wyniku badania rezonansu magnetycznego u specjalisty. Zapewniam, że mimo otrzymania odmowy od NFZ nadal będziemy czynić starania, aby zakontraktowano tego rodzaju świadczenia — podkreślił dyrektor.

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kalar
Kalar
1 rok temu

Normalnie jaja.. w państwowym szpitalu gość będzie golił prywatnie pacjentów.. ja nie mogę, chory kraj …

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Kalar

Milion euro dziennie płacimy za bajzel z Izbą Dyscyplinarną. I na to są pieniądze. A codziennie ludzie proszą o pomoc, bo nie ma środków na ich leczenie. I ponad 30% mieszkańców tego kraju twierdzi, że to jest ok i dalej będzie na PiS głosować.

Joanna
Joanna
1 rok temu

A skąd teraz na PSL będą głosować, oni pokazali co zrobili już

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Joanna

Gorszej zarazy niż PiS z pewnością nie ma.

Janusz
Janusz
1 rok temu

Chyba dużo wspólnego z tymi sądami masz, panie Marku prawdziwy…

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Janusz

A jak tam reformy sądownictwa? Coś się ruszyło w temacie? Bo póki co wszystko działa coraz gorzej. A to chyba nie sędzia odpowiada za organizację pracy. Jeśli nie widzisz, że cała akcja polega na tym, żeby kluczowe stanowiska obsadzić swoimi ludźmi, to powinieneś się zgłosić do lekarza od oczu, jak mawiał klasyk.