Nielegalne papierosy o wartości ponad 230 tys. zł w rękach policji

Mławscy policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą ujawnili i zabezpieczyli papierosy z logo znanej marki, bez polskich znaków skarbowych akcyzy, wartości rynkowej ponad 230 tysięcy złotych.

 

– Kryminalni, zajmujący się przestępczością gospodarczą, wpadli na trop dużej kontrabandy przed weekendem. Na terenie gminy Strzegowo, w dwóch budynkach gospodarczych, odnaleźli i zabezpieczyli 200 tysięcy sztuk papierosów, opatrzonych znakiem popularnej marki tytoniowej, wartych na rynku ponad 230 tysięcy złotych – informuje asp. szt. Anna Pawłowska.

 

Nielegalny towar przechowywał 50 – letni mieszkaniec pow. mławskiego.

Mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
11 miesięcy temu

200.000 papierosów wartych na rynku 230.000 zł.

Co to za kulsonia matematyka? Aż tak papierosy podrożały za dobrej zmiany? Pytam, no nie palę.

Syn Zenka
Syn Zenka
11 miesięcy temu

Ruskie fajki 10 zł paczka, te przedstawione na zdjęciu to są tak zwane samojeby w które pakowany jest najgorszy tytoń jaki tylko istnieje. Smród z takiego papierosa porównywalny jest z paleniem wysuszonego krowiego gówna,trawy i przepoconych gaci. Ile one kosztują za paczkę to nie wiem ale przemiał jest taki że ich schodzi najwięcej pewnie ze względu na cenę. Różnica polega na tym iż ruskie fajki na paczkach mają naklejone banderole danego kraju a samojeby już nie. Różnicę widać gołym okiem po opakowaniu które jest marnej jakości. Już pewnie nie raz słyszałeś o zamknięciu nie legalnych fabryk to właśnie te papierosy… Czytaj więcej »

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
11 miesięcy temu
Reply to  Syn Zenka

No to chyba nikt nie płaci 23 zł za paczkę tego badziewia?

Syn Zenka
Syn Zenka
11 miesięcy temu

Myślę że max to 8 zł paczka.