Nasza interwencja. Śmieciarz zabrał swoje „skarby”

Przed kilkoma dniami na naszym portalu zamieściliśmy apel do brudasa, aby zabrał swoje śmieci, które porzucił w prywatnym lesie w miejscowości Smoleń – Poluby w gminie Czernice Borowe. Dziś od autorów apelu otrzymaliśmy przemiły telefon z doskonałymi wieściami.

 

Przypomnijmy, że na prywatnej nieruchomości leśnej nieopodal żwirowni w Pierzchałach ktoś porzucił kilka worków big bag wypełnionych zielonym pokryciem dachowym pochodzącym z demontażu. Nasi Czytelnicy, będący właścicielami lasu, pobawili się w detektywów i wśród sterty odpadów odkryli artefakty umożliwiające identyfikację sprawcy. Znaleźli m.in. paragon za prywatną usługę medyczną w gabinecie specjalistycznym w Ciechanowie.

Mając takie dowody na widelcu, funkcjonariusze nie mieliby specjalnych trudności w ustaleniu personaliów brudasa.

Stąd też na naszym serwisie pojawił się apel, aby śmieciarz był łaskaw zabrać swoje „skarby” w nieprzekraczalnym terminie do 3 maja, w przeciwnym wypadku o zdarzeniu zostaną powiadomione nie tylko media, ale i policja.

Jak się okazuje, apel przyniósł efekty. Dziś rano syn właścicieli lasu udał się na przejażdżkę i z zadowoleniem stwierdził, że wszystkie odpady, w tajemniczych okolicznościach zniknęły, co oznacza, że materiał w naszym serwisie przyniósł zamierzony skutek.

Nie będziemy ukrywać, że bardzo nas to cieszy! Mamy także nadzieję, że ten przypadek stanie się przestrogą dla potencjalnych naśladowców chcących w „niekłopotliwy” sposób pozbyć się niepotrzebnych rzeczy.

 

W dobie monitoringu, fotopułapek i rosnącej świadomości ekologicznej mieszkańców, nie warto ryzykować karami i wstydem, a swoje śmieci zostawiać tam, gdzie jest ich miejsce – na legalnym wysypisku lub w gminnym Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Bez trudu znajdziemy też firmy, które zajmą się odbiorem „trudnych” odpadów prosto z naszego domu oraz ich utylizacją.

 

M. Jabłońska


 

 

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Waldek
Waldek
1 rok temu

W tej miejscowości bardzo często zostawiane są śmieci. Wiem bo jestem włascicielem takiego lasu i postanowiłem założyć teraz fotopułapki ,bo nie nadążam ze sprzątaniem. Ponieważ to właściciel musi posprzątać śmieci . A śmieci nie tylko są wywożone do lasu , ale też grzybiarze pozostawiają śmieci po sobie . Także osoby, ktore jeżdżą samochodami ciężarowymi i osobowymi wyrzucają śmieci. Więc niech nie będą zaskoczone osoby, które odwiedzą mój las i zostawią śmieci, jak zobacza filmik w roli głównej.

Marek
Marek
1 rok temu

To jeszcze pozostało do zebrania , śmieci pozostawione w Lesie w Karwaczu również 2 identyczne bigbagi tego samego asortymentu ..
Przez śmieciarza !!!

Jacek
Jacek
1 rok temu
Reply to  Marek

Zabrał stamtąd i wywiózł do Karwacza 😒