Najniższa oferta na rozbudowę dróg powiatowych ponad 10 mln złotych wyższa niż planowano

Zarząd Powiatu Przasnyskiego ogłosił przetarg na kompleksową rozbudowę dróg powiatowych, na które środki pozyskano z Funduszu Inwestycji Strategicznych. 12 maja opublikowano informację z otwarcia ofert. Do przetargu stanęły trzy firmy.

 

Powiat przasnyski otrzymał dofinansowanie w wysokości  13,3 mln zł z Funduszu Inwestycji Strategicznych na kompleksową rozbudowę dwóch dróg: Przasnysz – Baranowo oraz Stara Wieś – Chorzele – Krasnosielc. Samorząd na sfinansowanie inwestycji zamierzał przeznaczyć kwotę w wysokości 13,6 mln zł. Do przetargu stanęły trzy firmy, których oferty znacznie przekraczają zaplanowaną na inwestycję kwotę: z Bielska Podlaskiego i z Pruszkowa – oferty opiewają na nieco powyżej 26 mln zł oraz z Ostrołęki – ponad 23,6 mln zł.

 

Przypomnijmy, że pierwsze wnioski do programu składano sierpniu 2021 r. Wówczas nikt nie przewidywał jeszcze tak wysokiej inflacji czy wojny w Ukrainie. Obydwa te czynniki spowodowały m.in. wzrost cen materiałów, usług a także odpływ pracowników obywatelstwa ukraińskiego. W ostatnim czasie w związku z trudnością w rozstrzyganiu przetargów Związek Gmin Wiejskich zaapelował m.in. o możliwość ograniczenia zakresu inwestycji, na które gminy już otrzymały promesę, aby wykonać chociaż jej część.

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz.K.
Grzegorz.K.
3 dni temu

Ostatni raz zatem.
Warto jednak pamiętać w 2023 roku. W roku wyborów samorządowych.
Sala koncertowa+kino+letnie baseny ( w 2018-2020r) = 12 mln
Letnie baseny w 2021 = 10 mln.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 dni temu
Reply to  Grzegorz.K.

Baseny? Przecież to sadzawki. 10 baniek zapłacić za te atrapy??? To juz chyba by lepiej było gdyby dołożyli do budowy tych dróg.

And
And
2 dni temu

Mistrzostwo świata! 10 mln więcej hahahaha