Najmłodsi z Krzynowłogi Małej spotkali się z dzielnicowym

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej spotkali się z dzielnicowym mł.asp. Grzegorzem Szymańskim z Komisariatu Policji w Chorzelach.

 

– W  Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej duży nacisk kładziemy na edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego najmłodsi uczniowie poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic – informuje szkoła.

W ramach edukacji, 9 września dzieci odwiedził mł.asp. Grzegorz Szymański  z Komisariatu Policji w Chorzelach. Spotkał się z uczniami wszystkich klas oraz oddziału zerowego i punktu przedszkolnego.

 

– Młodsi uczniowie gdy tylko dowiedzieli się o wizycie policjanta natychmiast poprosili swoje wychowawczynie o kamizelki odblaskowe i w nich udali się na spotkanie. Pan dzielnicowy rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, a w szczególności  omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazał niektóre znaki drogowe. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba – informuje szkoła.

Policjant odbył spacer z uczniami po najbliższej okolicy w celu utrwalenia znajomości znaków drogowych, pokazania miejsc gdzie można przechodzić przez jezdnię i sprawdził praktyczną umiejętność zachowania się na drodze.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments