Najlepsi strzelcy 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu wyłonieni

10 stycznia 2022 roku podczas zbiórki 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu dokonano wręczenia Wojskowych Odznak Strzeleckich.

 

– W minionym roku bardzo dużo uwagi poświęciliśmy szkoleniu ogniowemu. Prawidłowa nauka i przyswojenie abecadła celnego strzelania, czyli: właściwego przyjęcia postawy strzeleckiej, dokładnego złożenia się do strzału, trzymania broni, ściągania spustu, czy zachowania się podczas strzelania stanowią podstawowy standard szkoleniowy w przasnyskim Ośrodku, jednocześnie gwarantujący prowadzenie celnego i skutecznego ognia. Jak wiadomo jest to jedna z umiejętności, która powinna cechować każdego żołnierza – powiedział dokonując wręczenia wyróżnień Dowódca 2. Ośrodka Radioelektronicznego płk dypl. Bogusław Postek.

 

– W mojej ocenie do sprawnego wykonywania zadań ogniowych niezbędna jest również tężyzna fizyczna chociażby po to, by przyjmować prawidłową postawę strzelecką, gwarantująca celność oddawanych strzałów. Niezbędnym jest również umiejętność panowania nad emocjami, bo skuteczny strzelec to strzelec wyciszony i maksymalnie skoncentrowany na wykonaniu zadania. Strzelectwo wymaga ciągłego uczenia się, dlatego nie spoczywamy na laurach bo obecny 2022 rok obfitował będzie w nowe szkoleniowe wyzwania – dodał.

Wojskowa Odznaka Strzelecka ma na celu popularyzowanie i podnoszenie umiejętności strzeleckich wśród żołnierzy. Odznakę nadaje się za osiągnięcie wysokiego poziomu sprawności strzeleckiej. Do zmagań o uzyskanie wyróżnienia stanąć może żołnierz, który systematycznie osiąga w strzelaniach z broni bardzo dobre wyniki oraz w strzelaniach kwalifikacyjnych spełnił warunki określone regulaminem przyznawania ww. odznaki.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Antooni
Antooni
5 dni temu

Brawo Panowie Zolnierze. Gratulacje i tak trzymac.
Szacunek.
Od takiego celnego strzalu w konflikcie obronie kraju duzo o ile wsszystko zalezy.
Finowie tak uchronili kraj przed najazdem czerwonej zarazy w wojnie zimowej.
Strzelali najpierw do dowodcow, kucharzy, wyzszych ranga i do kotlow z zarciem, karabinow maszynowych badz artyleryjskiej obslugi.
Slutecznie zniechecili slonia na glinianych nogach przed inwazja

TOP 10 Teen Shooter Danyela D’Angelo moments -ta dziewczynka tez dobrze strzela
youtube.com/watch?v=0cZ9mU96b7s