Monika Góralczyk-Jonczyńska Mistrzynią Polski, na podium również Łukasz Kobyliński

9 i 10 marca w Pruszczu Gdańskim odbyły się Mistrzostwa Polski Kettlebell. To najważniejsze zawody w kalendarzu Polskiej Federacji Sportów Odważnikowych.

 

W zawodach brali udział najlepsi zawodnicy z całego kraju. W mistrzostwach zaprezentowali się także zawodnicy z przasnyskiego klubu CrossFire Kettlebell. Poszło im znakomicie. Drużyna wywalczyła aż dwa medale.

Pierwsze miejsce w konkurencji rwanie (kb snatch 10 minut) z odważnikiem 16kg (kat. wagowa do 65kg) i tytuł Mistrzyni Polski zdobyła Monika Góralczyk-Jonczyńska.

– Bardzo się cieszę, że do startu podeszłam z pełnym spokojem i skupieniem. W końcu wyłączyłam swoją gadającą głowę i przez prawie cały start, tylko i wyłącznie byłam skupiona na ruchu – komentuje zawodniczka i prezes klubu sportowego.

3. miejsce w Mistrzostwach Polski kb snatch 10 min z odważnikiem 24 kg zajął Łukasz Kobyliński. Z kolei Ewa Załęska zajęła 5. miejsce w konkurencji długi cykl jednorącz – 16 kg.

– Jestem przeogromnie dumna z moich zawodników. Ewa Załęska! Dzielnie walczyłaś i jestem pewna, że to pierwsze doświadczenie na mistrzostwach z odważnikiem 16 kg będzie solidnym fundamentem do uzyskania wymarzonego wyniku. Łukasz Kobyliński praca nad łapaniem luzu przyniosła efekt, piękny start, piękny debiut. To dopiero początek waszej przygody z kettlebell lifting… zapowiada się ciekawie, wiec lecimy dalej – napisała w mediach społecznościowych Monika Górlaczyk – Jonczyńska.

Podziękowała również mężowi i trenerowi Karolowi i Annie Gąsiorowskiej za prowadzenie dietetyczne i mentalne, a także kibicom, ekipie CrossFire – Studio za wsparcie.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konrado
Konrado
2 miesięcy temu

Mieczysław był?