Monika Golon w ostatnim etapie Maturalnego Nobla: „Cenne doświadczenie i otwarcie nowych ścieżek rozwoju”

Zadaniem konkursowym ostatniego etapu „Maturalnego Nobla” było przygotowanie prezentacji na temat: „Jak wykorzystać to, co potrafisz, aby zmienić świat w przeciągu 3 lat?”.

 

Tematem prezentacji Moniki było poprawienie szans dla dzieci i młodzieży z małych ośrodków oraz wsparcie ich zdrowia psychicznego. Głównym postulatem projektu była idea: „każdy człowiek ma potencjał do osiągnięcia sukcesu, bez względu na miejsce pochodzenia – dajmy mu tylko na to szansę”.

23 lutego, w piątek odbył się finał konkursu w Warszawie. Uczestnicy losowali kolejność prezentacji przed komisją stypendialną. W przerwach mieli czas na poznanie się i integrację przy małym poczęstunku. Po zaprezentowaniu wszystkich prezentacji komisja stypendialna, po obradach, wyłoniła laureata Maturalnego Nobla oraz dwóch wyróżnionych. Każdy z finalistów otrzymał statuetkę oraz nagrody rzeczowe.

– Mimo, że nie udało się wygrać, znalezienie się w finałowej dwudziestce spośród tysięcy zgłoszeń z całej Polski jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i osiągnięciem. Przejście przez każdy etap „Maturalnego Nobla” było dla mnie cennym doświadczeniem, z którego jestem bardzo dumna. Finał konkursu pozwolił mi poznać kolejnych wspaniałych ludzi i otworzył wiele nowych ścieżek rozwoju. Jestem również ogromnie wdzięczna za wsparcie moich bliskich i każde miłe słowo, które otrzymywałam przez ten czas. Chciałabym również wyrazić ogromną wdzięczność dla pomysłodawców „Maturalnego Nobla”, którzy dostrzegli i docenili działalność tak wielu utalentowanych młodych ludzi. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie więcej podobnych konkursów stypendialnych, które nagrodzą nie tylko osiągnięcia naukowe, ale także te związane z działalnością dla naszego wspólnego dobra – mówi nam Monika Golon.

Stypendium Maturalny Nobel to prestiżowe wyróżnienie dla uczniów szkół średnich, którzy aktywnie działają na rzecz innych ludzi, bądź rozwiązania problemów społecznych i tym samym zmieniają świat na lepsze. Wyróżnieni uczniowie muszą angażować się m.in. w inicjatywy związane z propagowaniem wartości społecznych oraz  wspierać ochronę środowiska.

Doceniana jest ich działalność charytatywna oraz pomoc potrzebującym. Stypendium Maturalnych – Maturalny Nobel to stypendium dla młodych ludzi, którzy przyczyniają się do rozwijania wiedzy, umiejętności i potencjału społeczności lokalnych.

 

 

A.M.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kinga
Kinga
1 miesiąc temu

Gratulacje