Modernizacja kina “Łydynia” w Ciechanowie jeszcze w tym roku.

Wieloletnie zaniedbania lokalnych władz sprawiły, że w Przasnyszu do dziś nie ma kina w prawdziwego zdarzenia. Chcąc obejrzeć filmowe nowości przasnyszanie byli zmuszeni jeździć do Makowa Maz., Mławy, Ostrołęki lub Ciechanowa. Sala kinowa w ostatnim wymienionych miast niebawem zmieni swoje oblicze, aby wraz z powrotem do pandemicznej normalności jeszcze lepiej służyć mieszkańcom.

 

Kino “Łydynia” w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie czekają zmiany. Jeszcze w tym roku powstanie tu nowoczesna sala kinowa. Władze powiatu podpisały już umowę z wykonawcą.

– Wymiana foteli w Centrum Kultury i Sztuki staje się faktem. Dziś podpisaliśmy umowę z Wykonawcą – firmą Megan Seating z Otowic. Oprócz foteli wymienimy również kotary. Zmianie ulegnie także dotychczasowa kolorystyka, granat zastąpimy butelkową zielenią. Będzie wygodniej i bardziej stylowo –  poinformowała starosta Joanna Potocka – Rak.

Zadanie ma zostać zrealizowane do końca roku, zaś wartość umowy opiewa na ponad 550 tys. zł. Inwestycja ma szansę się zwrócić, bowiem w 2019 roku ciechanowskie kino odwiedziło 15 tysięcy osób.

Wcześniej powiat ciechanowski zapowiadał gruntowny remont gmachu Centrum Kultury, zakładający powstanie części obiektu z przeznaczeniem na wystawy oraz wybudowanie amfiteatru. Już w styczniu tego roku poznaliśmy wizualizację obiektu po przebudowie, zaś na wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej Powiat Ciechanowski zabezpieczył w tegorocznym budżecie 100 tysięcy złotych.

Powiat naszych sąsiadów złożył już wniosek o wpisanie inwestycji związanej z rozbudową PCKiSz do Regionalnych Inwestycji Terytorialnych, dzięki czemu będzie mógł wnioskować o środki unijne. Kolejnym sposobem na pozyskanie funduszy jest aplikacja o przyznanie środków do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Sztuki Filmowej.

 

 

M. Jabłońska


 

guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
5 miesięcy temu

A mieszkańcy Przasnysza dalej będą jeździć do Ostrołęki, Ciechanowa, czy też Makowa Maz., bo w tym mieście nie ma co liczyć na remont i modernizację MDK….. ech żal…..

and&end
and&end
5 miesięcy temu
odpowiada  Mieszkaniec

Remont MDK w Przasnyszu ma się rozpocząć w przyszłym roku, więc trzeba nam tylko już cierpliwości. Niestety lata zaniedbań i zupełnego pomijania modernizacji MDK, przyniosły efekt w postaci kosztów modernizacji – ta wynosi 14 mln. Komu podziękować ?

and&end
and&end
5 miesięcy temu
odpowiada  Mieszkaniec

Poza tym na fejsbukowym profilu pana Zenona Szczepankowskiego, jest wypunktowane bardzo ładnie ile miała kosztować sala koncertowa dla szkoły muzycznej z salą kinową. Według Bieńkowskiego 7 mln, według pana Szczepankowskiego 4,3 mln i suma ta zwróciła by się wciągu 4 lat, a sama inwestycja miała być przeprowadzona ze zdobytych dotacji. Inwestycję tą przypominam skreślił ( już były przetargi) Bieńkowski.

Vic
Vic
5 miesięcy temu
odpowiada  and&end

Budowa sali koncertowej polaczonej z kinem to byl chory pomysl. Ze wzgledu na akustyke nie da sie polaczyc tak odmiennych funkcji jednej sali. Poza tym sala koncertowa szkoly muzycznej ma sluzyc wylacznie szkole do celów dydaktycznych. Jak zwykle w Przasnyszu nikt się na niczym nie zna i tylko wymysla się glupoty. Ale fakt sala koncertowa jest szkole muzycznej potrzebna!

and&end
and&end
5 miesięcy temu
odpowiada  Vic

Piszesz głupoty. Oczywiście, że często sale kinowe służą także do innych celów. Akustyka nie ma tu nic do tego. Zresztą w sali koncertowej, akurat akustyka powinna być wybitna, co tylko dobrze by przysłużyło sali kinowej. A funkcjonowanie wspólne sali koncertowej i kinowej, miało być ustalane według grafiku i potrzeb zarówno szkoły muzycznej, jak i kina. Nic trudnego. Poza tym jaką racją ma być pisanie do czego ma służyć sala koncertowa tylko i wyłącznie. Służyć mogła tak jak by była zaprojektowana. Też nic trudnego w realizacji. Ale to już było i nie wróci więcej. Teraz trzeba czekać na remont MDK i… Czytaj więcej »

Vic
Vic
5 miesięcy temu
odpowiada  and&end

Sala koncertowa szkoły muzycznej służy tylko szkole. Tak jest w calej Polsce. To nie kwestia dogadania, po prostu nie. Tylko w Przasnyszu można wymyślać takie bzdury i wciskać je tubylcom. Zgodzę się gdyż nie wierze ze powiat wybuduje szkole sale koncertowa. I przy okazji MDK nie nalezy do kompetencji powiatu tylko miasta. I opowiesci o wsparciu finansowym powiatu dla MDK mozna miedzy bajki włożyć.

and&end
and&end
5 miesięcy temu
odpowiada  Vic

I kolejny raz troszkę nie błyszczysz. W Ciechanowie jest ” Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie ” i u nas również miało być POWIATOWY DOM KULTURY, tak aby obydwa samorządy mogły pracować nad modernizacją. Ten temat podobno już upadł. Poza tym Bieńkowski obiecywał wsparcie w modernizacji MDK i są na to dowody. Cytat z Tygodnika Przasnyskiego “Nowe władze powiatu unieważniły przetarg na budowę sali koncertowej z kinem 3D przy ul. Sadowej. Na nowe kino mieszkańcy od lat czekają i jeszcze poczekają. Burmistrz Łukasz Chrostowski zwrócił się do starosty przasnyskiego z prośbą o rozważenie wspólnej realizacji budowy sali koncertowej oraz kina… Czytaj więcej »

Vic
Vic
5 miesięcy temu
odpowiada  and&end

Ja widzę ze Ty jesteś specjalistą jesteś od wszystkiego. Artykuł dotyczy Ciechanowa a pod nim dyskusja o Przasnyszu. Zawsze tak było i jest. W Ciechanowie coś robią i mają efekty, a w Przasnyszu jałowe dyskusje i zero efektów. Lokalna głupota.

and&end
and&end
5 miesięcy temu
odpowiada  Vic

InfoPrzasnysz “Burmistrz Łukasz Chrostowski, w jednym z wywiadów radiowych udzielonych w tegoroczne wakacje zapowiedział, że remont MDK nastąpi w ciągu 3-4 lat. Perełką ma być piękna sala kinowa ze wszelkimi udogodnieniami akustycznymi, pozwalająca na obcowanie z pełną dynamiką dźwięku. Sala kinowa ma być wyposażona nowocześnie i komfortowo, a w MDK działać wszystkie dotychczasowe pracownie i zapewniać szereg nowych możliwości.” i dalej w artykule podają, że planowana współpraca na linii miasto-powiat już dawno upadła “Obietnice nowych władz powiatu spełzły na niczymChcieliśmy zatem poznać źródła finansowania inwestycji, bo na jej przeprowadzenie – wedle szacunków urzędu miasta – potrzeba 14 mln zł. Powiat… Czytaj więcej »