Młodzieżowa Rada Powiatu spotkała się z pełnomocnikiem rządu ds. polityki młodzieżowej

26 stycznia 2022 roku, tuż po II sesji Młodzieżowej Rady Powiatu Przasnyskiego, młodzi radni wraz ze starostą Krzysztofem Bieńkowskim uczestniczyli w spotkaniu online z Pełnomocnikiem Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, Sekretarzem Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Piotrem Mazurkiem.

 

– Minister opowiedział o swojej roli i szczegółowo omówił, dlaczego rząd postanowił zwiększyć udział młodych ludzi w życiu publicznym, m.in. poprzez przyjęcie ustawy wzmacniającej rolę młodzieżowych rad przy jednostkach samorządu terytorialnego. To właśnie Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej Piotr Mazurek był inicjatorem projektu tej ustawy. Dzięki wprowadzonym w połowie 2021 roku zmianom w ustawach o samorządach i ustawie o działalności pożytku publicznego i  wolontariacie, młodzi radni mają kompetencje nie tylko konsultacyjne i doradcze, ale zyskali inicjatywę uchwałodawczą – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

 

Jak się okazało podczas rozmowy z ministrem, Młodzieżowa Rada Powiatu Przasnyskiego jest jedną z pierwszych, które powołano w Polsce.

– Mimo to, nasza ambitna młodzież przyjęła już pierwszą uchwałę doradczą, która zostanie przedstawiona Radzie Powiatu Przasnyskiego, a mianowicie chodzi o kwestię płatności za wypożyczenie łyżew przez młodzież szkolną na lodowisku powiatowym w Przasnyszu – czytamy.

Radni Młodzieżowej Rady mieli także okazję zadać pytania ministrowi Mazurkowi, który wyraził nadzieję na osobiste spotkanie z młodzieżą z powiatu przasnyskiego po złagodzeniu obostrzeń covidowych.

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
michał
michał
3 miesięcy temu

A nie wspomniał o lex Czarnek? Jaka szkoda!