Misja: programowanie – tym razem w Szkole Podstawowej w Ulatowie – Adamach.

Młodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ulatowie – Adamach swoją wielką ,,podróż’’ z programowaniem rozpoczęli już w październiku.

 

– Dzieci przy pomocy zestawów do nauki programowania, w skład których wchodzą maty do kodowania, roboty Photon, tablety, gry planszowe Scottie Go Edu, gry Cody Roby, aplikacje, książki oraz zestawy kart pracy zdobywają wiedzę i nabywają nowe umiejętności, uczą się kodować i rozkodowywać różne informacje, poznają język oraz tajniki programowania – informuje szkoła.

10 lutego uczniowie klasy pierwszej i klasy trzeciej uczestniczyli w kolejnych zajęciach z programowania prowadzonych przez Jolantę Tyniecką i Agnieszkę Tańską. Gościem na zajęciach, była Wioletta Matusiak, trenerka i koordynatorka projektu ,,Misja Programowanie’’.

– Na zajęciach dzieci zaprezentowały zbudowane przez siebie roboty, kodowały na macie, uczyły się szyfrowania. Poznały rodzaje szyfrów, odkodowały zaszyfrowaną wiadomość . Doskonaliły zdobyte wcześniej umiejętności programowania, grając po raz pierwszy w grę planszową Scottie Go – Edu z wykorzystaniem tabletów i aplikacji stworzonej do tej gry. Nasi młodzi programiści z wielkim zapałem i entuzjazmem, sprawnie pokonywali kolejne zadania w grze, świetnie się przy tym bawiąc. Z całą pewnością możemy być z nich dumni – czytamy.

 

 

ren


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments