Mieszkaniec powiatu przasnyskiego poszukiwany za pobicie ze skutkiem śmiertelnym po 15 latach zatrzymany na terenie USA

Mieszkaniec powiatu przasnyskiego przez 15 lat unikał polskiego wymiaru sprawiedliwości. Został zatrzymany na terenie Stanów Zjednoczonych. Był poszukiwany na podstawie listu gończego za udział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym.

 

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w nocy z 24 na 25 grudnia 2007 roku w Grudusku (pow. ciechanowski). Wówczas 16-letni mieszkaniec pow. przasnyskiego, wspólnie z innym mężczyzną przy użyciu drewnianej pałki, pobił dwóch mężczyzn w wyniku czego jeden z pokrzywdzonych zmarł.  Po tym zdarzeniu, chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej opuścił miejsce zamieszkania, a z obawy, że zostanie szybko zatrzymany, zdecydował się na wyjazd z kraju.

 

– Dzięki współpracy przasnyskich policjantów pracujących nad sprawą poszukiwawczą z wymiarem sprawiedliwości i innymi organami ścigania w tym Ministerstwem Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej, ustalono miejsce pobytu poszukiwanego. Dzięki temu policjanci mieli świadomość, że mężczyzna nie uniknie konsekwencji swojego czynu, a jego  zatrzymanie było jedynie kwestą czasu – informuje asp. szt. Krzysztof Błaszczak.

31-letni już mężczyzna został zatrzymany na terytorium USA. Na podstawie wniosku o ekstradycję skierowanego do Departamentu Sprawiedliwości USA, mężczyzna został przekazany stronie polskiej. Po powrocie do kraju został osadzony w polskim areszcie śledczym, gdzie oczekuje na czynności procesowe. Grozi mu teraz kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Miałeś chamie złoty róg
Miałeś chamie złoty róg
1 rok temu

BRAWO, zasrance z Pawłowa zabili niewinnego człowieka, dożywocie będzie jakimś zadośćuczynieniem dla rodziny ale życia „łysemu” nikt nie przywróci. Znając nasze sady to może posiedzi kilka lat i będzie cieszył się życiem.

Mariusz
Mariusz
1 rok temu

Pobicie ze skutkuem śmiertelnym to faktycznie dwukrotnie niższa grożącą kara a o dożywociu nawet nie ma co myśleć. Jeśli nie zmieni się kwalifikacja czynu (na zabójstwo) to faktycznie nawet 10 lat nie dostanie. Ale to nie jest wina sądów i sędziów – przepisy nakazują bowiem branie pod uwagę przy wyroku tzw. Okoliczności łagodzących a w tym przypadku gość był młodociany w chwili przestępstwa i zapewne też jeszcze niekarany wtedy więc to wpływa na obniżenie wyroku. Takie są realia i niestety rządzący mimo podnoszenia larum w takich przypadkach i prężeniu muskułów co to oni nie zrobią – pozostają bierni. A podniesienie… Czytaj więcej »

Anna
Anna
1 rok temu

i ścierwo będziemy utrzymywać? odesłać go do USA niechw Texasie zap.. przy budowie muru z Meksykiem albo kopie rowy. tam nikt nie pier… sie z więźniami

Wojtuś
Wojtuś
1 rok temu
Reply to  Anna

Pod ścianę i kula w łeb, a nie darmozjada jeszcze utrzymywać, albo pałka w rękę i na rusków go pościć-jak dobry to że trzech by ubil😀

Dawid
Dawid
1 rok temu

Powinien dożywocie dostać za to że uciekł tyle lat go szukali

ZSiP
ZSiP
1 rok temu

Odsiedzi swoje i wyjdzie nie on pierwszy i nie ostatni…Za winę odpokutuję więc nie pruć się tu na forum do niego tylko w twarz jak wyjdzie ! Pamiętam Wariata ze szkoły wyrośnięty koń takie były kiedyś czasy dwa razy się łapaliśmy 😉 Niech wychodzi , każdy dorósł będę miał się z kim złapać , niech „Czechu” robi formę i wychodzi zobaczy jak teraz Wujek chodzi 😉

Maciek
Maciek
1 rok temu
Reply to  ZSiP

Jakie wychodzi człowieku co Ty pierd… Niech siedzi dożywocie przez niego zginął człowiek ciekawe czy taki łaskawy byłbyś jakby ten obszczymor kogoś z Twojej rodziny załatwił!!!

Mariusz
Mariusz
1 rok temu
Reply to  ZSiP

Jak potrzebujesz sparingpartnera to chyba masz na tyle rozumu w głowie i swoje lata żeby wiedzieć, że są do tego właściwe i odpowiednie miejsca – ring bokserski, oktagon dla MMA a nie ulica Czekasz rzekomo 15 lat na rewanż i prężysz muskuły żeby czekać jeszcze 10 czy 15 jak wyjdzie? To już chyba na wózkach będziecie walczyli.

koz...
koz...
1 rok temu
Reply to  Mariusz

Oj Mariusz Mariusz … Nikt nie będzie siedział za pobicie ze skutkiem 15 lat … wspomnisz moje słowa takie już jest Polskie prawo … W Przasnyszu są przypadki gdzie wychodzą po 4/5 Latach za zabicie chłopa łopatą który zbierał drobne pod blaszakami …

Pawel
Pawel
1 rok temu
Reply to  ZSiP

Strach pomyśleć jak ty wtedy wyglądałeś skoro dla ciebie ktoś o wadze 50kg i 165 cm wzrostu to wyrośnięty kon

Pawel
Pawel
1 rok temu
Reply to  ZSiP

A z konia to co najwyżej to masz łeb i to pusty a no i sztywny ten twój rywal mocno już wtedy był skoro emeryta kołkiem zatłukł bo bał się że bez sprzętu nie da mu rady to z ciebie też sztywny zawodnik musi być

Dawid W
Dawid W
1 rok temu
Reply to  ZSiP

A w twarz to można gnojowi napluc co najwyżej mamusia nie wychowała to inni ludzie go wychowają mam nadzieję że dostanie to na co zasłużył.

koz...
koz...
1 rok temu

Jeb… Hejterów !