Mieszkaniec powiatu przasnyskiego oszukany przez osobę podszywającą się pod pracownika PKO BP. Stracił prawie 8 tys. złotych

W czwartek, 23 lutego do Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu zgłosił się 51 – letni mężczyzna, który poinformował, że został oszukany przez osobę podszywającą się pod pracownika banku PKO BP.

 

– Mieszkaniec powiatu przasnyskiego zgłosił, że sprawca podszywający się pod pracownika banku PKO BP skontaktował się z nim telefonicznie informując, że ktoś wkradł się na jego konto. Oszust namówił go do zalogowania się do bankowości elektronicznej, a następnie do zatwierdzenia dwóch transakcji na kwotę 3900 zł każda – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy przasnyskiej policji.

Po zatwierdzeniu transakcji, pokrzywdzony zorientował się, że mógł zostać oszukany. Zadzwonił na infolinię banku, by zablokować przelewy.

 

51 – latek stracił 7800 złotych. O zajściu policja została powiadomiona dzień później.

– Nie mamy informacji, czy transakcje zostały skutecznie zablokowane przez bank. W tej sprawie trwają czynności wyjaśniające. Apelujemy o rozwagę – dodaje nasza rozmówczyni.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments