Mieszkańcy powiedzieli dość! Ostrowe-Stańczyki są teraz prawdopodobnie najczystszą wioską w powiecie przasnyskim

W niedzielę, 14 kwietnia mieszkańcy miejscowości Ostrowe – Stańczyki w gminie Krzynowłoga Mała postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i posprzątać okolicę. Efektu, jaki przyniosła akcja, sami się nie spodziewali. Ilość śmieci była wręcz szokująca.

 

Zalegające na poboczach dróg i leśnych ścieżkach śmieci to poważny problem społeczny. Ludzie bardzo często pozostawiają po sobie niechlubne pamiątki. Pomimo zorganizowanego odbioru odpadów, niestety z roku na rok ilości wyrzucanych śmieci nie maleje. W lasach naszego regionu powstają nielegalne i dzikie wysypiska.

Mieszkańcy wsi Ostrowe-Stańczyki doświadczają tego zjawiska w sposób szczególny.

– Bogate w runo leśne lasy oraz bliskość ważnej drogi krajowej skutkują tym, że czasami widoki jakie spotykamy mogą wręcz szokować. Zepsute lodówki, hałdy zużytych opon, butelki, opakowania po środkach higieny osobistej, butelki po napojach i alkoholu, można długo wymieniać asortyment – mówi nam pan Paweł Marchliński.

Zaskakuje ogromny entuzjazm i zaangażowanie mieszkańców. – Praktycznie z każdego domu przyszło po kilka osób. W szczególności można było zauważyć dużą grupę dzieci. To cieszy szczególnie. Po zakończeniu sprzątania było ognisko i poczęstunek z pieczona kiełbaską. -Jesteśmy bardzo zadowoleni z akcji i zachęcamy inne wioski do podobnych inicjatyw – dodaje pan Paweł.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stara
Stara
1 miesiąc temu

A co się stało z tymi zebranymi śmieciami? Zawieziono je na przasnyski PSZOK i wszyscy za nie zapłacimy? Mieszkańcy dobrze wiedzą kto te śmieci wyrzucał. Namierzyć łobuzów i niech płacą !

Adam
Adam
1 miesiąc temu

Ciekawe czy ktoś zauważy jak wyglądają pobocza drogi pomiędzy drogą chorzelską, a miejscowością Kaki-Mroczki? Na to się nie da patrzeć, aż odrzuca! Tony śmieci zalegają tam. Smutny to widok niestety.