Mieszkańcy gminy Krzynowłoga Mała pospieszyli z pomocą dla Ukrainy. Paczki trafią do sierocińca

Mieszkańcy gminy Krzynowłoga Mała przekazali zebrane dary przasnyskiemu Obywatelskiemu Konwojowi Humanitarnemu. Wolontariusze zawiozą rzeczy do sierocińca znajdującego się w Ukrainie.

 

– Zgodnie z ustaleniami odebraliśmy rzeczy ze zbiórki zorganizowanej przez mieszkańców gminy Krzynowłoga Mała. Ilość żywności, ubrań, rzeczy osobistych, wody, produktów dla dzieci przeszła nasze wszelkie oczekiwania. Jak się dowiedzieliśmy, akcja zbiórki trwała tylko kilka dni, w ciągu których pozyskano ponad 2 tony produktów – informuje Obywatelski Konwój Humanitarny z Przasnysza.

Wolontariusze przewiozą dary do sierocińca w Ukrainie.

 

– Paczki trafią do sierocińca dla dzieciaków w Pidbużu koło Lwowa. Pod opieką ojca Tymoteusza, z którym nawiązaliśmy kontakt znajduje się 32 dzieci z rejonu objętego walkami. Przedział wiekowy to 7 – 16 lat – mówią wolontariusze i dodają, że zachęcają inne gminy do wspierania naszych sąsiadów, których kraj pogrążony jest w wojnie.

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
Ola
6 miesięcy temu

Krzynowłoga znów robiła zbiórkę?Szkoda że nie wszyscy byli w temacie na pewno chętnie by się przyłączyli jak trzy miesiące temu Następnym razem więcej informacji

Ola
Ola
6 miesięcy temu

Jaka druga zbiórka przecież to są rzeczy z pierwszej tylko tyle u nas w gminie lezakowały