Miejski Dom Kultury w Przasnyszu dostosowuje się do cyfrowej rzeczywistości [FOTO]

W tym tygodniu kadra MDK-u szkoliła się w ramach projektu „Dostosowanie cyfrowe instytucji i pracowników MDK w Przasnyszu”, realizowanemu dzięki funduszom pozyskanym z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przasnyski MDK znalazł się wśród 200 domów, centrów i ośrodków kultury, do których rozdysponowana została pula ponad 26 mln złotych z przeznaczeniem na cyfryzację.

 

– Tworzyliśmy mapy zasobów instytucjonalnych i lokalowych, poznaliśmy dużo nowych narzędzi cyfrowych umożliwiających zdalną pracę i animacje kultury oraz narzędzia do wykorzystywania w codziennej pracy i wiele innych. Powstały nawet rysunki z domem kultury marzeń! – informuje MDK w Przasnyszu.

Dzięki projektowi pracownicy placówki zyskają nowe kompetencje i umiejętności niezbędne do codziennej pracy, ale nie jest to jedyna wartość. Dzięki realizacji zadania MDK zyska także dodatkowy sprzęt wykorzystywany w codziennej działalności.

 

Projekt „Dostosowanie cyfrowe instytucji i pracowników MDK w Przasnyszu” otrzymał dofinansowanie w kwocie 127 400  złotych w ramach projektu Narodowego Centrum Kultury pt. „Konwersja Cyfrowa Domów Kultury”.

 

 

M. Jabłońska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments