Michał Rudny na III miejscu w Ogólnopolskim Konkursie Technicznym „Maszyna przyszłości – wersja kieszonkowa”

Grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Czernicach Borowych wystartowała w III Ogólnopolskim Konkursie Technicznym „Maszyna przyszłości – wersja kieszonkowa”. Michał Rudny zajął III miejsce w kraju.

 

Uczniowie z klas IV – VI ze Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych wzięli udział w III Ogólnopolskim Konkursie Technicznym „Maszyna przyszłości – wersja kieszonkowa”.

Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Dziekanowie Leśnym. Uczestnicy mieli za zadanie zaprojektowanie przestrzennej maszyny przyszłości, która zmieści się w kieszeni.

– Powstało wiele kreatywnych urządzeń takich jak: mobilny paczkomat, robot do pomocy w nauce, robot – wczasowicz, wehikuł czasu, pogodoinator, maszyna pomocna w sprzętach rolniczych – informuje czernicka podstawówka.

 

Wyniki eliminacji szkolnego konkursu:

  • I miejsce – Michał Rudny – robomóżdżek: maszyna pomagająca w odrabianiu lekcji
  • II miejsce – Ada Wójcik – levios medyczny: skaner służący do wykrywania i diagnozowania chorób
  • III miejsce – Gabriela Strusińska – mobilny bankomat: maszyna, która przybędzie do każdej osoby potrzebującej pieniędzy z własnego konta.

 

– W etapie ogólnopolskim uczeń Michał Rudny zajął III miejsce oraz otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową. Za udział otrzymała nagrodę również uczennica Ada Wójcik. Serdecznie gratulujemy tak dużego sukcesu na szczeblu krajowym i zachęcamy uczniów do udziału w konkursach, bo szczęście może się uśmiechnąć do każdego – dodaje szkoła.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments