Miasto Przasnysz z dofinansowaniem na naukę pływania dla dzieci

Miasto Przasnysz dzięki staraniom Ośrodka Sportu i Rekreacji podobnie, jak i w latach poprzednich pozyskało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację w 2023r. zadań w ramach programów „Umiem pływać”, „Zajęcia sportowe dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej” oraz „Szkolny Klub Sportowy”.

 

Z bezpłatnych pozalekcyjnych zajęć sportowych skorzysta 300 uczniów z przasnyskich szkół podstawowych.

Koszt realizacji tych projektów to 105 700 zł, z czego 93 700 zł to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zajęcia sportowe realizowane w ramach programu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim nauka podstawowych umiejętności pływania, możliwość rozwijania i podnoszenie sprawności fizycznej oraz edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów.

 

Program SKS polega na zorganizowaniu i prowadzeniu w okresie od  stycznia do grudnia 2023 roku systematycznych zajęć sportowych w wymiarze dwa razy w tygodniu dla każdego uczestnika, w 60-cio minutowych jednostkach ćwiczebnych. Natomiast głównym celem organizacji zajęć z elementami gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej jest aktywizacja sportowa dzieci oraz profilaktyka wad postawy.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments