Miasto Przasnysz uruchamia rezerwę celową na zarządzanie kryzysowe.

Zastępca burmistrza Przasnysza Łukasz Machałowski wydał zarządzenie, wprowadzające zmiany w uchwale budżetowej, związane z uruchomieniem rezerwy celowej na zarządzanie kryzysowe. Ten krok ma związek z pandemią koronawirusa i zabezpieczeniem w materiały ochronne Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu oraz miejskich jednostek organizacyjnych.

 

W czwartek 19 marca 2020 r. odbyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, który wobec zagrożenia rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID – 19, rekomendował uruchomienie środków budżetowych rezerwy celowej z przeznaczeniem na zarządzanie kryzysowe w kwocie 10 tys. zł.

Zarządzanie kryzysowe to działalność organów administracji publicznej, która polega na zapobieganiu sytuacjom kryzysowym, przygotowaniu do przejmowania nad nimi kontroli, reagowaniu w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych, usuwaniu ich skutków oraz odtwarzaniu zasobów i infrastruktury krytycznej. Do zadań burmistrza należy m.in. kierowanie monitorowaniem, planowaniem, reagowaniem i usuwaniem skutków zagrożeń na terenie gminy.

 

Zarządzenie Łukasza Machałowskiego dotyczy rozdysponowania części rezerwy celowej na zadania z zakresu zarządzania kryzysowego w kwocie 10 tys. zł i weszło w życie w dniu podpisania.

Budżetowe pieniądze w wysokości 6 tys. zł zostaną przeznaczone na rzecz szpitala na środki ochrony indywidualnej, których w placówkach leczniczych bardzo brakuje. Pozostała kwota w wysokości 4 tys. zł zostanie przeznaczona na zakup takich środków dla jednostek podległych –  m.in. miejskich placówek wychowawczych i oświatowych.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ja znajoma
Ja znajoma
4 lat temu

Ale miasto się rzucilo wstyd

jot
jot
4 lat temu

Panie Burmistrzu , szanowni Radni , środki finansowe zabezpieczone na Dni Przasnysza powinny być przekazane na ochronę zdrowia.

Jan
Jan
4 lat temu
Reply to  jot

Tu nie chodzi o brak pieniędzy, ale o dostępność środków. Opanujcie się komentujący. Pieniądze to są, ale pytanie —- gdzie kupić??????

jot
jot
4 lat temu
Reply to  Jan

Jan , my nie wiemy gdzie kupić , ale mamy sztab ludzi w naszym Szpitalu, którzy tym tematem powinni się zająć.Dobrze .że są pieniądze , myślę ,że jesteś dobrze poinformowany.