MAZOWSZE W KORONIE W KRZYNOWŁODZE MAŁEJ

Tegoroczną  jedenastą edycję Festiwalu Mazowsze w Koronie zainaugurujemy w niedzielę 25 maja o godz. 18.00 w zabytkowym kościele pw. św. Dominika w Krzynowłodze Małej koncertem muzyki barokowej pt. Giganci czasu baroku, w wykonaniu wybitnych europejskich artystów: Marty Boberskiej (sopran), Władysława Kłosiewicza (klawesyn), Igora Cecocho (trąbka), Antona Biruli (teorba) i Kwartetu smyczkowego Prima Vista.

W koncercie weźmie również udział, po raz pierwszy w naszym Festiwalu, Chór działający  przy Parafii pw. św. Wojciecha w Przasnyszu pod kierunkiem Rafała Witkowskiego. W programie Wieczoru znajdą się wybrane utwory mistrzów Baroku: Torellego, Vivaldiego, Telemanna, Haendla i Bacha.

Koncert ten został włączony do wydarzeń projektu Powiat Przasnyski – Stolica Kultury Mazowsza 2014.

W 2014 roku  zaplanowano w ramach Festiwalu  Mazowsze w Koronie, który od 2001 roku organizuje Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki,   dziewięć  kameralnych i chóralnych koncertów, każdy z bardzo różnorodnym i atrakcyjnym programem. Chęć współpracy z Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki wyrazili partnerzy z powiatów: kozienickiego, ostrołęckiego, piaseczyńskiego, przasnyskiego, sochaczewskiego, sokołowskiego i węgrowskiego. Po raz pierwszy na szlaku Festiwalu znajdą się późnogotycki Kościół z początku XVI wieku pw. św. Dominika w Krzynowłodze Małej,  Kościół pw. św. Bartłomieja w Brzózie wybudowany w połowie XIX  wieku  oraz  Fort Sokolnicki w Warszawie pochodzący z  XIX wieku.  Poza tym odwiedzimy Przasnysz (Klasztor Ojców Pasjonistów), Górę Kalwarię (Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP),  Sokołów Podlaski (Konkatedra), Węgrów (Bazylika Mniejsza), Kadzidło (Kościół pw. Św. Ducha) i Szymanów (Kaplica przypałacowa Zgromadzenia Sióstr Niepokalanek).  Na koncertach festiwalowych wystąpią : Zespół wokalny Bornus Consort pod kierunkiem  artystycznym  Marcina Szycińskiego  (Przasnysz,  11.09.),  zespół góralski Trebunie Tutki, Warszawski Chór Międzyuczelniany, saksofonista Michał Kulenty, Chór Filharmonii Narodowej pod dyrekcją  Henryka Wojnarowskiego, Orkiestra Marii Pomianowskiej LutoSłowianie oraz Maria Pomianowska  i jej przyjaciele. Naszą muzyczną wędrówkę po Mazowszu zakończymy 17 grudnia w Szymanowie.


mazowsze_kor


Małgorzata Ewa Kalicińska (MCKiS)
Autor i Koordynator Festiwalu


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments