Mazowiecka Grupa SPEED. Ponad 851 mandatów w tydzień

Kolejni kierowcy przekraczający prędkość, czy popełniający rażące wykroczenia w ruchu drogowym przekonali się o skuteczności działań policyjnej grupy SPEED.

 

To był kolejny pracowity tydzień, bo policjanci z grupy SPEED ujawnili 961 wykroczeń, a 710 z nich dotyczyło przekroczeń dopuszczalnej prędkości.

– Mundurowi nałożyli 851 mandatów karnych i skierowali 36 wniosków do sądów o ukaranie sprawców wykroczeń. Policjanci zatrzymali 6 praw jazdy oraz 36 dowodów rejestracyjnych. Grupa „SPEED” zatrzymała również 2 pijanych kierowców oraz 2 którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu – informuje Zespół Prasowy KWP.

 

Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Powołana grupa SPEED składa się z doświadczonych funkcjonariuszy.

– W ich ręce przekazano nowoczesne radiowozy, z pomocą których mogą studzić emocje kierowców, którzy lekceważą drogowe przepisy i zagrażają innym. Policjanci mają sporo pracy, bo niestety nadal są osoby, które jeżdżą niebezpiecznie i zdecydowanie za szybko. W minionym tygodniu nie obyło się bez kolejnych zatrzymań kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość – czytamy.

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
3 miesięcy temu

To mnom wczonslo. Kasa w rządzie się zgadzać musi