Masaż, mój świat. – felieton Mariusza Dominik, masażysty.

Witam serdecznie wszystkich czytelników Info Przasnysz. Nazywam się Mariusz Dominik, mam 31lat. Jestem rodowitym przasnyszaninem. Dnia 02.03.2018 roku założyłem własną firmę – Mobilny Masażysta Mariusz. Jest to mój debiut, jeżeli chodzi o publikacje artykułu. Także, proszę Państwa o wyrozumiałość.

Tytuł mojego artykułu – „Masaż, mój świat” nie jest przypadkowy. Jestem wielkim pasjonatem masażu, bardzo lubię swoją pracę. Mogę nawet powiedzieć, że kocham to, co robię. Jestem dyplomowanym Technikiem Masażystą. Masażem zajmuje się od pięciu lat. Do każdego klienta staram się podejść indywidualnie, aby spełnić jego potrzeby i oczekiwania. Swoją pracę wykonuje z ogromną pasją i z zaangażowaniem. Zadowolenie moich klientów jest dla mnie najlepszą nagrodą. Posiadam profesjonalny stół do masażu firmy AvenoLife. Pracuje na produktach firmy Clarena.

W swoim, mam nadzieję krótkim artykule, chciałbym Państwu przedstawić „świat masażu”. Przy rysie historycznym masażu, posłużę się kilkoma cytatami z książki Pana Adama Zborowskiego pt. „Masaż Klasyczny”, wydanie IV, Kraków 2011 rok. Cytaty: „Masaż jest jedną z najstarszych dziedzin wiedzy lekarskiej. Wywodzi się on z Indii i Chin, gdzie stanowił element rytuału religijnego. Stopniowo metoda masażu przeniknęła do medycyny ludowej i na tym gruncie podlegała dalszym udoskonaleniom. Już 3000 lat p.n.e. w dziele chińskim Kung-Fu odnotowano wzmiankę o leczeniu za pomocą masażu… Starożytni Egipcjanie około 2500 lat p.n.e. poznali masaż stóp, który później rozwinął się w refleksologię… Jednak dopiero Hindusi w księdze mądrości Weda, pochodzącej z 1800 roku p.n.e. podają dokładne wskazówki wykonywania masażu… W Grecji masaż miał szczególne znaczenie dla sportowców biorących udział w igrzyskach olimpijskich”. Pan Adam Zborowski to wielki specjalista i mentor masażu w Polsce. Jego podręczniki do masażu są bardzo dobre.

Masaż ma bardzo pozytywne działanie na ciało klienta, klientki. W kilku punktach postaram się wymienić te najważniejsze. Posłużę się teraz treścią mojej ulotki:

1) Odprężenie i regeneracja mięśni,

2) Poprawa ukrwienia,

3) Zapobieganie chorobom ortopedycznym i neurologicznym

4) Złagodzenie sztywności mięśni, napięcia i bólu mięśni,

5) Złagodzenie napięcia psychicznego,

6) Przywrócenie prawidłowego krążenia i ciśnienia krwi,

7) Redukcja stresu,

8) Wyciszenie organizmu,

9) Przy masażu kosmetycznym twarzy – Poprawienie kolorytu skóry i odpowiednie jej dotlenienie, uelastycznienie i wygładzenie skóry, pomoc w walce z opuchlizną i workami pod oczami, odmłodzenie rysów twarzy,

10) Zwalczanie objawów przetrenowania,

11) Zapobieganie występowaniu kontuzji,

12) Przywrócenie sprawności sprzed urazu,

13) Pomoc sportowcowi w osiągnięciu najlepszych wyników,

14) Redukcja cellulitu,

15) Poprawa ukrwienia i elastyczności skóry,

16) Wspomaganie procesu odchudzania, modelowanie sylwetki,

17) Usprawnienie przepływu limfy,

18) Rozluźnienie mięśni i likwidacja obrzęków.

Pozytywnych skutków stosowania masażu jest o wiele więcej. Nie mamy tyle miejsca w tym artykule, aby je wszystkie wymienić.

Na koniec mojego artykułu, chciałby podać dwie anegdoty z mojej pięcioletniej pracy, jako masażysta. Po dosyć dużej dawce wiedzy, chciałby zakończyć mój artykuł w sposób humorystyczny.

Anegdota nr. 1 :

Rozmowa podczas masażu, między klientką i masażystą.

Klientka: Proszę Pana, chciałabym się dowiedzieć czegoś o masażu odchudzającym.

Masażysta: Tak, proszę Pani. Czego chciałaby się Pani konkretnie dowiedzieć?

Klientka: Jakie są efekty masażu odchudzającego?

Masażysta: Proszę Pani. U masażysty efekt jest zawsze stuprocentowy. U klientek bywa różnie.

Jeżeli po masażu pójdzie Pani zaraz do McDonald’a to efekt może być słaby.

Klientka: No tak… Pomyślałam, że musiałbym się wtedy trochę przypilnować.

Następuje wybuch śmiechu u masażysty i klientki.

Anegdota nr. 2 :

Rozmowa podczas masażu kosmetycznego twarzy, który jest wykonywany u mężczyzny.  W gabinecie są dwa łóżka. Masowane są w tym samym czasie dwie osoby. Mąż i żona. Masażysta chce oczyścić twarz klienta, przed masażem kosmetycznym twarzy.

Masażysta: Widzę, że dzisiaj się Pan nie malował. Nie ma Pan make-upu na twarzy?

Klient: Następuje kilka sekund ciszy. Nie… Dziś się nie malowałem.

Masażysta: Właśnie zauważyłem.

Następuje ogromny wybuch śmiechu u żony klienta. Klientka już do końca masażu jest rozbawiona i ma świetny humor.

Kończę już mój artykuł. Dziękuje bardzo wszystkim, którzy przeczytali go w całości. Chciałby jak najbardziej rozpowszechnić masaż w mieście Przasnysz i w całym powiecie Przasnysz.  Jest to mój cel. Wierzę, że dzięki ciężkiej pracy osiągnę to. Moje firmowe konto na Facebooku to – Mobilny Masażysta Mariusz. Mój telefon służbowy to 510 474 300. Zapraszam wszystkich serdecznie na masaż.

Mobilny Masażysta Mariusz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments