Major Arkadiusz Narojczyk z 2. ORel Przasnysz zwycięzcą Murp Challenge

Murph Challenge to zawody upamiętniające bohaterskiego żołnierza US Navy Seal, który zginął w 2005 roku w Afganistanie podczas misji, ale również i poległych żołnierzy Wojska Polskiego.

 

Udział w zawodach wziął również żołnierz 2. Ośrodka Radioelektronicznego mjr Arkadiusz Narojczyk. – Zdeklasował swoich rywali, zdobywając 1. miejsce w kategorii open, w grupie wiekowej powyżej 40 lat – informuje por. A. Michalski.

Zawody polegały na przebiegnięciu mili (1600 metrów), zrobieniu 100 podciągnięć, 200 pompek i 300 przysiadów i na koniec ponownego pokonaniu dystansu 1 mili. Zmagania odbywały się w kamizelce ważącej 9 kg.

 

– Okres wakacyjny to czas regeneracji i wypoczynku od zabiegania czy „gorączki” i zaabsorbowania setkami spraw dnia codziennego. Każdy z nas spędza go na swój sposób, dlatego cieszy mnie, że żołnierze Ośrodka szczególnie preferują aktywną formę wypoczynku. Jednym z takich żołnierzy jest mjr Arkadiusz Narojczyk, który od lat niezmiennie prezentuje wysoki poziom wyszkolenia, w tym również fizycznego. Szczególnie bliski mojemu sercu jest cel tych zmagań, czyli oddanie należnej czci żołnierzom i pracowników wojska, którzy ponieśli najwyższą ofiarę w służbie na rzecz światowego pokoju i stabilizacji. Dla środowiska wojskowego moralnym obowiązkiem jest zachowanie pamięci o koleżankach i kolegach, którzy odeszli na wieczną wartę, dlatego podczas zawodów nie mogło zabraknąć reprezentanta przasnyskiego Ośrodka – podsumował płk dypl. Bogusław Postek.

 

 

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konował
Konował
11 miesięcy temu

Na misję może jechać