Leszno. Mieszkańcy posprzątali swoją miejscowość. Posadzili też ponad 150 sadzonek drzew

Mieszkańcy Leszna wraz ze strażakami zadbali o swoje otoczenie. Posprzątali drogi, plac przy kościele oraz posadzili drzewka przy ścieżce rowerowej.

 

W ostatnich dniach mieszkańcy sołectwa Leszno zabrali się za wiosenne porządki na swoim terenie. Zebrali śmieci na drodze relacji Leszno – Dobrzankowo oraz Leszno – Annopol, a także przy drodze powiatowej na odcinku Przasnysz – Gostkowo.

– Tylko na odcinku Leszno – Dobrzankowo, zebrano 25 120-litroych worków z czego 80 proc. stanowiły butelki i puszki po alkoholu. O czym to świadczy? Pozostawię bez komentarza – mówi Dariusz Jankowski, mieszkaniec Leszna.

 

Mieszkańcy wraz ze strażakami z jednostki OSP Leszno porządkowali także plac przy kościele oraz sadzili drzewka przy ścieżce rowerowej. Na terenie Leszna posadzono 110 sadzonek brzozy oraz 45 sadzonek lipy szerokolistnej.

– Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich użytkowników tej drogi o poszanowanie pracy ludzi, którzy się zaangażowali w ten projekt. Apeluję do rolników o zwrócenie szczególnej uwagi w czasie prac polowych, by nie uszkodzić sadzonek. To nasze wspólne dobro, dbajmy o nie. Pamiętajmy!! Nasze dzieci i wnuki, również będą chciały oddychać czystym powietrzem i mieszkać w czystym nieskażonym środowisku – dodaje.

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzy
Jerzy
1 miesiąc temu

„80 proc. stanowiły butelki i puszki po alkoholu. O czym to świadczy?”
– że dużo pijaków do Leszna jeździ 😆