Legendarny Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” wystąpi w Makowie Mazowieckim

Występ odbędzie się z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 600 – lecia Makowa Mazowieckiego.

 

– Chyba już powoli możemy Państwu uchylić rąbka tajemnicy, iż dzięki zniesieniu istotnych dla nas obostrzeń niebawem będziemy mogli  rozpocząć świętowanie Jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich. Nowa, duża scena, która niebawem stanie na Rynku będzie przede wszystkim spełniała  wszystkie wymagania techniczne – informuje Urząd Miasta w Makowie.

– Już teraz serdecznie Państwa zapraszamy na wielkie otwarcie obchodów 600-lecia, które odbędzie się 18 czerwca o godz. 17.00. Specjalnie dla Państwa to wyjątkowe wydarzenie zainauguruje legendarny Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca MAZOWSZE. To dopiero początek, zachęcamy do śledzenia naszego FB bo czekać będzie na Państwa wiele pięknych wydarzeń – czytamy.

Zespół „Mazowsze” należy do największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Nazwa zespołu wywodzi się od centralnego regionu Polski – Mazowsza, jednak repertuar „Mazowsza” szybko rozszerzył się o folklor innych regionów. Dziś w dorobku zespołu znajdują się opracowania sceniczne 42 z nich.

 

ren


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments